cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

HANGİ ANTİVİRÜS UYGULAMALARINI KULLANMALIYIZ

(Topic created on: 12-26-2021 10:40 AM)
1349 Views
A715FRAMAZANERDEMA73
Expert Level 5
Options
Diğer
En iyi Android antivirüs uygulamaları hangileri seçildi

Akıllı telefonlarımızı tehditlerden korumak için bazı uygulamalara ihtiyaç duyuyoruz. İşte en iyi Android antivirüs uygulamaları...

Android kullanıcısı olduğunuzda telefonunuzu dış tehditlerden korumanız için antivirüs uygulamaları tercih etmeniz gerekiyor. Bu noktada piyasada güvenilir ve sahte aplikasyonlar olduğu için zor durumda kalıyor olabilirsiniz. Cihazınıza indirdiğiniz ve koruma programı sandığınız bir ürünün çeşitli sorunlara yol açma ihtimali var.

Bir kullanıcı olarak antivirüs uygulamaları konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Android platformunda belli başlı kullanıcıların tercih ettiği koruma yazılımları var. 

image

En iyi Android antivirüs uygulamaları

Android platformunda yer alan en iyi Android antivirüs uygulamaları her yıl değişiklik geçiriyor. Bu bağlamda en iyi listesinin oluşması da değişkenliğe uğruyor. Google Play Store bünyesinde pek çok antivirüs uygulaması mevcut. 

image

Bitdefender Mobile Security

• iOS ve Android desteği var

• Masaüstünde kullanılamıyor

• Ücretsiz

• Uygulama içi satın alımlar mevcut

Bitdefender Mobile SecurityAndroid tarafında oldukça iyi performans gösteriyor. Bunun yanı sıra performansa az da olsa etki ediyor. Bir VPN istemcisini bünyesinde barındırıyor. Bunlara ek olarak uygulama kilidi, Wi-Fi tarayıcı, hırsızlık önleme özellikleri ve veri ihlalleri dahil sağlam gizlilik koruma araçlarına sahip.

image

Norton Mobile Security

• iOS ve Android desteği var

• Ücretsiz

Norton Mobile SecurityNorton 360 olarak da biliniyor. Android antivirüs programları arasında en iyi ikinci korumayı sağlıyor. Yine de hırsızlık önleme işlevleri, kişi yedeklemeleri ve Link Guard gibi kötü amaçlı bağlantı engelleyicisini barındırmıyor. Norton’un en dikkat çekici özelliği cihazınızdaki uygulamaları yoğun veri ve olağan dışı davranışlar açısından kontrol eden Uygulama Danışmanı oluyor.

image

Avast Mobile Security

• Ücretsiz

Avast Mobile Security bünyesinde pek çok özelliği barındırıyor. Bunlar arasında gizlilik danışmanı, sistem optimize edici ve özelleştirilebilir kara liste yer alıyor. Ancak Avast’ın her ne kadar kötü amaçlı yazılım koruması iyi olsa da, mükemmel değil. Çünkü uygulamanın hırsızlık önleme işlevlerinden bazıları çalışmıyor. Ayrıca çağrı engelleme özelliği de faaliyet göstermedi.

image

Kaspersky Mobile Security

• Ücretsiz

Kaspersky Mobile Security, oldukça iyi düzeyde antivirüs koruması sağlıyor. Sistem tarafına küçük bir etki oluşturuyor. Buna ek olarak çağrı engelleme özelliği çalışıyor. Uygulamanın ücretsiz sürümünde reklam yer almıyor. Bu yüzden ücretli versiyona geçmek için çok fazla sebep yok. Aplikasyonu bedava kullanan kişiler arama filtreleme, Android Wear desteği ve güçlü bir hırsızlık önleme seçeneği alıyor.

image

McAfee Mobile Security

• Ücretsiz

Avast gibi McAfee de birçok faydalı özellik sunuyor. Yine de ücretsiz sürümü reklamlarla ve ek satış önerileriyle dolu durumda. Kötü amaçlı yazılım koruması harika olmasa da iyi düzeyde görünüyor. 2021 yazında McAfee, uygulama kilidi, misafir modu, hırsızlığa karşı koruma, bellek güçlendirici ve depolama temizleyici gibi en kullanışlı işlevlerini kaldırdı.

image

10 Comments
XdaDevelopers
Expert Level 3
Diğer
Bunların hepsi gereksiz.boş sistemi yorma batarya tüketimine sebebiyet verir...virüsü piyasaya süren antivurus şirketlerinin kendisidir zaten...
Cihazlar Linux çekirdeğine sahiptir kolay kolay virüs girmesi mümkün değildir...reklam vb iz süren uygulamalardan oluşan virüslerden kullanıcı sorumludur.uygulamaya verdikleri izinler sayesinde...

Linux çekirdeği ve samsung knox olduğu sürece rahat olun...
Diğer
Zaten ben rahatım burda seçilen uygulamaları koydum ben şahsen kullanmıyorum ama kullanacak olanlar var sorup duruyor ben de böyle Bi gonderi açtım
SerhatErgün
Expert Level 2
Diğer
Sdn de paylaşılmıştı konu telefonda antivirüs kullanmak çok mantıklı gelmiyor kullanım şeklim belli cihaza virüs girmesini sağlayacak işlemlerden kaçınıyorum
Diğer
Öyle ama kullanmak isteyenler için derledim şahsen kullanmalarını önermiyorum
SAMmembers
Active Level 9
Diğer
Güzel bilgilendirme olmuş fakat alıntı yaptıysanız kaynakçayı belirtimenizde fayda var.

Samsung'un çakma Smart Manager AntiVirus'u dışında birçoğu gayet iyi iş yapıyor. Ben Sophos kullanıyordum fakat AvTest skoru düşünce AntiVirus değiştirmeye karar verdim. F-Secure ya da G Data önerir misiniz ?
Diğer
5 yada 7 kaynaktan aldım hangi birini yazıyım hepsini birleştirip yaptım
Diğer
Bırak virüsten korumayı virüsü kendisi getiriyor zaten hahah😂😂😂😂
Diğer
Virüs getirmez çünkü play story üzerinden iniyor eğer apk olsaydı belki
Diğer
Grtiriyor benim tanıdığım yazılımcılar var onlarda test etti getiriyor yani😀😀