cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

[HABER] Exynos üzgün: Samsung, 2022’de hangi işlemciye ağırlık verecek?

(Topic created on: 11-17-2021 03:33 PM)
147 Views
SHADOWTürk
Active Level 7
Options
Diğer
 
image

2021’in bitmesine ve 2022’ye girmemize 1.5 aydan az zaman kaldı. Yeni yıla hazırlanan teknoloji şirketlerinin ileriye dönük hedefleri de ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un önümüzdeki sene toplamda 52 akıllı telefon modeli piyasaya süreceği ortaya çıkmıştı. Raporu paylaşan The Elec, bu sayının daha fazla olduğunu bildirdi.

Samsung, giriş seviyesinden amiral gemisine varana kadar her kitleye hitap eden telefon ve tabletler üretiyor. Bu hafta tanıtılan Galaxy A03 Core  modeli, bütçe dostu fiyatı ile dikkat çekerken; Galaxy Z Flip3/Z Fold3  ve Galaxy S21 serisi gibi cihazlar da barındırdığı üst düzey özellikleriyle premium severlere hitap ediyor. Güney Koreli şirket 2022’de de geleneği bozmayacak.

 

Samsung, 64 modelin çoğunda Qualcomm işlemci kullanıyor

Kore odaklı yayın yapan The Elec sitesi, Samsung’un 2022 yılına ilişkin akıllı telefon planlarını paylaştı. Daha önce şirketin önümüzdeki sene 52 telefon duyuracağını bildiren The Elec; yeni raporunda bu sayının akıllı telefon ve tablet karışık olmak üzere 64’e yükseldiğini ifade etti.
 
image
Paylaşılan raporda dikkat çeken bir diğer detay: Samsung’un işlemci tercihi oldu. Exynos markası adı altında kendi işlemcilerini üreten Güney Koreli şirketin 2022 yılında piyasaya süreceği 64 cihazın 31 tanesinde Qualcomm üretimi Snapdragon serisini tercih edeceği ortaya çıktı. Geriye kalan 20 modelde ise tercihini Exynos işlemcilerden yana kullanacağı bildirildi.
 

Samsung, MediaTek’i bırakmayacak

Samsung, nadiren de olsa Tayvanlı rakibi MediaTek’in çiplerini kullanıyor. Örnek vermek gerekirse; Full HD+ çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip Galaxy M32 modelinde 8 çekirdekli 12nm MediaTek Helio G80 işlemci yer alıyor. Şirketin MediaTek’ten vazgeçmeyi düşünmediği The Elec’in raporuyla doğrulandı. Samsung’un 2022’de 14 cihazda MediaTek işlemci kullanacağı bilgisi paylaşıldı.

Çinli yarı iletken üreticisi UNISOC (eski adıyla Spreadtrum Communications Inc) tarafından üretilen Unisoc işlemcileri de tercih eden Samsung, son olarak Galaxy A03 Core modelinde 28nm Unisoc SC9863A yonga setine yer vermişti. The Elec’in raporuna göre şirket 2022 yılında üreteceği 3 cihazda daha tercihini Unisoc’tan yana kullanmayı planlıyor.

 

 

 

KAYNAK : SHİFTDELETE.NET

 
image
 

 

 
 
 
7 Comments
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Egzaynos medyadaki bu ikisi
Çöp
En iyisi qualcomm Snapdragon
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Egzaynos ne yaw
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Çöp
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Ok
ahmet_turğut
Expert Level 5
Diğer
Sorununuzu daha detaylı anlatır mısınız
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Exynoss'un gözü yaşlı 🥲🥲🥲
Yaw snapdrogon 30 ya da 32 tane olsaymış 31 olmasaydı baya iyiymiş snapdrogonlu olacak cihazların sayisi😅😫 (neyse 31 sadece bir sayı!!!)

Neyse baya boş yaptım bilgilendirme için teşekkürler 😊😊😊
SHADOWTürk
Active Level 7
Diğer
Rica ederim kardeşim 😊