cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Google'dan sürpriz Fotoğraf kilitleme gelebilir

(Topic created on: 09-23-2021 07:55 PM)
161 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Birisi telefonunuzdaki fotoğraflar arasında gezinirken o artan korku hissine kapıldınız mı hiç? Belki onlara bir şey gösteriyordunuz ve bunu ilerlemeye devam etmeleri için bir davet olarak kabul ettiler. Bir sonraki şey, baharatlı türden bir resimle karşılaştıklarını biliyorsunuz .

 
Düşündüğünüzden daha yaygın bir durum. Başka kimsenin görmesini istemediğiniz fotoğrafları ve videoları cihazda tutmanın daha basit bir yolu olmalı. Yakınınızdaki bir Samsung telefona tam olarak bu geliyor.
 
Google Fotoğraflar artık Güvenli Klasör'ün başından beri yaptığını yapabilir
 
Google Fotoğraflar, her Android telefona önceden yüklenmiş olarak gelen birçok Google uygulamasından biridir. Bunu Samsung cihazınızda da bulacaksınız. Çoğu kişi Samsung'un kendi Galeri uygulamasını kullanma eğiliminde olsa da, sunduğu ek özellikler nedeniyle birçoğu Google Fotoğraflar'a güveniyor.
 
Google, bu yıl Mayıs ayında Google Fotoğraflar'a Kilitli Klasör özelliği getirdiğini duyurdu. Tam olarak adından da anlaşılacağı gibi yapar. Kullanıcılar, Google Fotoğraflar içinde, bir parola veya parmak izi gibi biyometri ile korunan güvenli bir klasöre sahip olur.
 
Bu nedenle, birisi tüm fotoğraflarınız ve videolarınız arasında gezinme özgürlüğünü kullanmış olsa bile, Kilitli Klasör'ün içinde ne olduğunu görmeyecektir. Bu klasörde kilitli olan medya, telefondaki diğer uygulamalar arasında gezinirken bile görünmez. Kilitli Klasörde saklanan hiçbir şey buluta yedeklenmez.
 
 
Şirket daha önce bu özelliği yalnızca Pixel telefonlarına özel hale getirmişti. Google Fotoğraflar Kilitli Klasörünün yakında diğer Android cihazlarda kullanıma sunulacağı artık doğrulandı. Yakın gelecekte Samsung telefonunuzda kullanıma sunulmasını bekleyin.
 
Daha da basit bir yolu var. Bunları Samsung'un kendi Güvenli Klasörüne taşıyabilirsiniz . Bu, cihazınızda sistemden tamamen kapatılmış kilitli bir yerleşim bölgesidir. Güvenli Klasör'de saklanan herhangi bir medya, diğer uygulamalar arasında gezinirken de görünmez.
 
 
image
 
Kaynak: Sammobile Türkçe Çeviri
0 Comments