cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Google Wallet'a Nasıl Girilir: Kullanabilme İhtimaliniz Var

(Topic created on: 04-18-2023 11:42 AM)
100 Views
BurakTunç
Expert Level 5
Options
Diğer
Samsung Wallet'ı isteyip kullanamayanlar, Google Wallet yardımcı olabilir. Google Wallet'a nasıl girildiğini göstereceğim.
 
Ama küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum: Google Wallet, teknik olarak ülkemizde kullanımda değil. Bir hatayı kullanarak giriş yapacağız. Yani, eğer sizde düzgün bir şekilde çalışırsa, Google tarafından hiçbir şey garanti edilmiyor.
 
İlk önce Ayarlar'dan "Google"a geliyoruz. Sonra, "Google uygulamaları için ayarlar" seçeneğine giriyoruz.
 
image
 
Kullanıp kullanamayacağınızı belirleyen ilk kırılma noktası: "Google Wallet" seçeneğinin gözükmesi lazım. Genellikle One UI 5.1 sürümünü almış kullanıcılarda gözüküyor.
 
image
 
"Şimdi değil" seçeneğine tıklıyoruz. "Cüzdan'ı yükleyin" bizi Play Store'a yönlendiriyor ama Google Wallet ülkemizde aktif olmadığı için yükleyemiyoruz.
 
image
 
Google Wallet'a girmiş bulunuyoruz. Artık ikinci kırılma noktasındayız: Kart ekleme. Eğer kart ekleyebiliyorsanız sizi üçüncü kırılma noktası karşılıyor: Ödeme yapma. Eğer ödeme de yapabiliyorsanız uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önce çalışıyor mu diye başka kişilere de gösterdim. İlk aşamayı geçemeyen de var, son aşamada elenen de var.
 
image
 
 
8 Comments
Diğer
Yaşasın uwu 🐱Screenshot_20230418_114211_Google Play services.jpg
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Sizde çalışıyor mu?
Diğer
Kartım (papara) temassız ödeme desteklemiomuş🥹
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Papara'nın kartları temassız ödemeyi destekliyor.
Diğer
O zaman google pisliklik yapmış🐱 #googleadaletsiz
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Ya ben normal temassız ödemeyi desteklemiyor sandım. Evet, Papara, telefondan temassız ödemeyi desteklemiyor.Screenshot_20230418_122253_Google Play services_1000003550_1681809774.jpg
Anonymous
Not applicable
Diğer
Hâlâ şu cüzdan uygulamalarını kullanamıyoruz. Firmalar da haklı; insanımız hâlâ nakit ödemekten, bozuk para üstü beklemekten keyif alıyor. İnternetten alışveriş yapmaya korkan bir güruha, temassız karta "Abov! O nasıl oluyor?" diyen saygıdeğer büyüklerimize cüzdan uygulamalarını nasıl kullandıralım? Zaten esnaf da böyle yeniliklere karşı. Bence nakit alışverişin yasaklanması lazım, ancak öyle olursa cüzdan uygulamalarını adamakıllı kullanırız. 😁
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Hatta ülkecek Bitcoin kullanalım. 😃 Blockchain paranız bloke edilemez falan filan hoop herkes Bitcoin kullanıyormuş.🤣