cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Google Chrome'da tehlikeli veri hırsızlığı bulundu Güncel versiyonu yükleyin

(Topic created on: 02-16-2022 11:42 PM)
172 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

UT şirketi SecurityLab'den uzmanlar, popüler tarayıcıda birkaç kritik güvenlik açığı keşfetti. Hepsinin yüksek düzeyde bir tehlikesi var ve veri gizliliğini tehdit ediyor, Google bunların zaten kullanıcıların bilgisayarlarına saldırmak için kullanıldığını doğruladı.

 
 
image
 
Sıfır gün güvenlik açığı CVE-2022-0609'un etki mekanizması , tarayıcı içindeki animasyon oynatma algoritmalarıyla ilgilidir. Saldırganlar, kötü amaçlı kod yürütmek ve kullanıcıların kişisel verilerini ele geçirmek için Google Chrome'daki güvenlik açıklarını kullanabilir.
 
Uzmanlara göre, istismar, bilgisayar korsanlarının tarayıcı sanal alanının ötesine geçmesine ve kurbanın bilgisayarına yüklenen diğer uygulamalar hakkında bilgi almasına izin veriyor. Ek olarak, uzmanlar benzer bir şema kullanarak Chrome'u hacklemek için ilgili yedi yol daha buldular.
 
Çalışmanın yayınlanmasının ardından Google, güvenlik açığının giderildiği Windows, Linux ve macOS işletim sistemleri için tarayıcının yeni bir sürümünü (98.0.4758.102) yayınladı. Şirket, olası bir hacker saldırısının önüne geçmek için Chrome kullanıcılarına tarayıcıyı en kısa sürede en son sürüme güncellemelerini tavsiye etti.
 
0 Comments