cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy akıllı telefonunuz BMW ,Kia,Genesis'ten daha fazla otomobil kilidini açar

(Topic created on: 04-12-2022 12:44 PM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Samsung Galaxy akıllı telefonunuz artık BMW, Kia ve Genesis'ten daha fazla otomobilin kilidini açabilir

 
 
image
 
Ultra geniş bant (UWB) yongaları, son bir yıldır Samsung amiral gemilerinin çoğunda standart olmuştur. Yalnızca yüksek hassasiyetli nesne takibine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda arabaların kilidini açmak için dijital anahtar olarak da kullanılabilirler. Tarafından hazırlanan bir rapora göre, artık Samsung'un Dijital Araba Anahtarı bir dizi yeni aracı destekliyor. 
 
Araçlardan bazıları Genesis GV60 ve GV90, BMW 1-8, Z4, X5-7, iX3, iX ve i4 ve Kia Niro'dur. Genesis markalı araçlar dışında, tüm BMW ve Kia modelleri UWB'ye değil NFC'ye güveniyor. Ayrıca Genisis GV60'ın bu özelliği oldukça uzun bir süre önce aldığını da belirtmekte fayda var .
 
Ayrıca özelliğin şimdilik Güney Kore'ye özel olduğunu da belirtmekte fayda var. Samsung, uluslararası pazarlara ne zaman ulaşacağını henüz doğrulamadı. Ancak, aynı sonucu elde etmek için Google'ın Android dijital araba anahtarını Galaxy akıllı telefonunuzda kullanmak yine de mümkündür . Bir kez daha, özellik Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere yalnızca birkaç ülkede kullanılabilir.
 
Bu kadar yüksek güvenlikli, yüksek riskli bir özelliğin uluslararası alanda kullanıma sunulması zaman alacaktır, çünkü bir dizi devlet kurumu tarafından temizlenmesi ve güvenlik açıkları için yoğun bir incelemeyle karşı karşıya kalması gerekir. Ayrıca, desteklenen arabaların çoğu oldukça üst düzeydir, bu nedenle Samsung güvenliğinin kusursuz olmasını sağlamalıdır, aksi takdirde bir bilgisayar korsanı teknolojisini tersine mühendislik yapmayı ve bir aracı kaçırmayı başarırsa dava edilme riskiyle karşı karşıya kalır.
 
 
 
 
Kaynak : Sammobile Türkçe çeviri
2 Comments
RecepF
Expert Level 5
Diğer
RecepF
Expert Level 5
Diğer
BMW 1 ila 8 serisi
BMW X5 ila X7 serisi
BMW Z4
BMW i4
BMW IX3
BMW IX
Kia Niro
Genesis G90

Genesis GV60 ve G90'a gelince, hem UWB hem de NFC modları her iki modelde de desteklenirken, listedeki diğer tüm arabalar için yalnızca NFC modu destekleniyor.

Dijital anahtar özelliği ile Samsung kullanıcıları arabalarını kilitleyebilir veya kilidini açabilir, bagajı açabilir, motoru çalıştırabilir, koltukları ve aynaları ayarlayabilir.

Şu anda Dijital Araba Anahtarı işlevi yalnızca bazı Samsung modellerinde çalışmaktadır:

Galaxy S22+
Galaxy S22 Ultra
Galaxy S21+
Galaxy S21Ultra
Galaxy Note 20 Ultra
Galaxy Z Fold 2
Galaxy Z Fold 3


Destekleyen Araç tablosu SmartSelect_20220412-143530_241267_1649763330.jpg
0 Likes