cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Z Fold 4 için parmak izi tanıma teknolojisi

(Topic created on: 10-11-2021 12:03 PM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Galaxy Z Fold 4 ilginç bir parmak izi tanıma teknolojisiyle gelebilir

 
Yeni bir patent başvurusuna göre, yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 4, ekran altı parmak izi sensörünü geri getirebilir.
 
LetsGoDigital, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) web sitesinde çift taraflı parmak izi sensöründen bahseden bir Samsung patentine rastladı. Esasen, kapak ekranı ile ana ekran arasında otururdu. Kapak ekranı geleneksel bir AMOLED panel kullandığından, diğer akıllı telefonlar gibi parmak izlerini doğrulamada sorun yaşamamalıdır.
 
 
image
 
 
image
 
Yukarıdaki çizimler, parmak izi sensörünün nereye yerleştirileceği konusunda bize iyi bir fikir veriyor. Ayrıca, her iki sensörün de bir PCB (baskılı devre kartı) aracılığıyla anakartla arayüz oluşturacağını da ekler. Samsung'un ikincil ekranın parmak izi sensörünün işini yapması için hangi hileleri kullandığını görmek ilginç olacak.
 
Patent açıkça listelemese de, Samsung işleri karıştırabilir ve ultrasonik ve optik parmak izi sensörlerinin bir kombinasyonunu kullanabilir. Kapak ekranı ilkini ve ana ekranı ikincisini kullanabilir. Ana ekrandaki bir optik parmak izi sensörünün kalibre edilmesi nispeten kolay olmalıdır, ancak ustalaşması birkaç yineleme gerektirebilir.
 
Bizim Galaxy Z Fold 3 katlanabilir en parmak izi sensörü mükemmel bir iş çıkardılar yana monte tespit etti. Açıkçası, Samsung'un optik/ultrasonik bir alternatife geçiş yapması için hiçbir neden yok , ancak Galaxy Z Fold 4'ü öncekilerden ayırmaya yardımcı olacak ve aynı zamanda bu teknolojiye sahip dünyanın ilk katlanabilir ürünü olacak.
 
 
Kaynak : Sammobile Türkçe Çeviri
0 Comments