cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Z Fold 4 VE Z Flip 4 BOMBA GİBİ GELİYOR

(Topic created on: 01-03-2022 05:39 PM)
1085 Views
A715FRAMAZANERDEMA73
Expert Level 5
Options
Diğer
 
 EN AYRINTILI ANLATIMLA DERLENMİŞTİR 
 

TAM DONANIM GELECEK ÖZELLİKLERİ 

 ● Daha iyi pil ömrü ve daha hızlı şarj

 ● Amiral gemisi düzeyinde kamerala

● İç kısımda ekran altı selfie kamerası


● Toz Direnci

● S Kalem Desteği

● Daha güvenilir ekran


Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4

Samsung, Z Fold ve Z Flip serisinin yeni modelleri üzerinde çalışmalara başladı. Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefonların tasarımlarından teknik özelliklerine kadar birçok özellik sızdırıldı.
 
image
 
 
İddialara göre, Galaxy Z Fold 4 son dönemde fazlasıyla popüler hale gelen ekran altı kamera teknolojisiyle gelecek. Aynı zamanda telefonda bulunan iki selfie kamerası da bu teknolojiye sahip olacak. Öte yandan arka kameralarda ciddi iyileştirmeler yapılacak.
 
image
 
 
Samsung, katlanabilir telefonun önceki nesillere kıyasla daha hafif olması amacıyla yeni bir menteşe tasarımı üzerinde çalışıyor. Ayrıca cihazın suya ve toza karşı dayanıklılığının artırılması bekleniyor.

Pil tarafında ise selefine kıyasla çok ciddi farklılıklar olmayacak. Bu noktada pilin kapasitesinden çok, şarj hızlarına odaklanılacak.

 
image
 
 
Samsung, Galaxy Z Flip 4 modelinde ise ekran altı kamera teknolojisi ve nokta şeklinde selfie kamerası olmak üzere iki farklı ihtimal üzerinde duruyor. Gelen bilgiler, şirketin henüz bu konuda karar vermediği yönünde.

Katlanabilir telefon, Z Fold 4 modelinde olduğu gibi suya ve toza karşı daha dayanıklı olacak. Pil kapasitesi ve ekran boyutları da önceki nesile benzer yapıda olacak.Bu arada Samsung, en son söylentilere göre Galaxy S22'ye ulaşabilecek 65 W'da hızlı şarj testlerine de başladı .

Son olarak iki telefonun da 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini ve önceki modellere kıyasla daha uygun fiyat etiketine sahip olacağını belirtelim.
 
 
image
 
 
 

Samsung Galaxy Z Fold 4: en son haberler (9 Aralık)
 
 
image
 
 
 

• Bir Kıvrım yeni ve geliştirilmiş altında görüntülü kamera Samsung Galaxy Z 4 uçlu edilmiştir dolayısıyla selefi en göze çarpan eksikliklerden bir sabitleme. 

• Yeni bir Samsung Galaxy Z Fold 4 söylentisi, katlanabilir telefonun S Pen'i saklamak için bir yuvası olmayacağını kaydetti . Bu bizim için kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor. 

• Koreli bir sızıntı, Z Fold 4'ün hem iç hem de dış ekranlarda ekran altı kameralarının yanı sıra birkaç başka hoş geldiniz iyileştirmesine sahip olacağını iddia ediyor .


 CİHAZLARDAN BEKLENENLER

 Galaxy Z Fold4 :
 
image
 
 
• Geliştirilmiş Ekran Altı Kamera (UDC)

• Ekranın altındaki kamera da harici ekranda

• Geliştirilmiş arka kameralar

• Düşük ağırlık (yeniden tasarlanmış menteşe sayesinde)

• Geliştirilmiş su ve toz direnci

• Pil kapasitesi temelde değişmedi

 
image
 
 
 
image
 
 
 
image
 
 
 Galaxy Z Flip4 :
 
image
 
 
• Ekranın altındaki kamera bölümü: UDC tipi selfie kameraları olan ve olmayan prototipler geliştirme aşamasındadır. Samsung şu anda hangi yöne gideceğine henüz karar vermiş değil.

• Menteşe, Fold4 için öngörülen gelecekteki çözümü ödünç alarak geliştirilebilir. Bu, ağırlıkta bir azalmaya neden olacaktır. Yine bir karar verilmiş değil.

• Geliştirilmiş su ve toz direnci

• Harici ekran boyutu ve pil kapasitesi temelde değişmedi
 
image
 
 
 
image
 
 
 
image
 
 
 
image
 
 
Samsung’un rakiplerine baktığımızda, bu rekabetin bölgesel bazda karşımıza çıktığını görüyoruz. Amerika’da Motorola, Çin’de ise Xiaomi Samsung’a kafa tutmaya çalışıyorlar. Geri kalan diğer tüm pazarlarda ise Samsung rakipsiz bir şekilde yoluna devam ediyor.İki telefona dair bilgiler geçtiğimiz gün tam anlamıyla ortaya çıktı. Hali hazırda hem Z Fold 4’ün, hem de Z Flip 4’ün ne gibi yenilikler içereceğini kısmen de olsa biliyoruz.
 
image
 
 

Hatırlanacağı üzere Z Fold 3’te geniş ekranda kalan selfie kamerası için ekran altı kamera teknolojisi kullanılmıştı. Z Fold 4’te ise bu teknoloji dış tarafta kalan selfie kamerası için de kullanılacak.
 
image
 
 
 
image
 
 
Z Flip 4 ise ekran altı kamera teknolojisi ile donatılacak.Ancak sızan bilgiler herkesin heyecanlanmasına sebep oldu. Galaxy Z Fold4‘te iki adet ön kamerası ve arkada dört adet kamerası ile piyasaya çıkacak gibi gözüküyor. Galaxy Z Fold4, tam 6 kamera ile piyasada olacak.Bu olursa, belki Galaxy Z Fold4'ün özel bir S-Pen yuvası olacaktır. Bir şey daha, Galaxy Z Fold4'ün ekranındaki kırışıklıkların daha da azaltılarak bize daha iyi bir izleme deneyimi sunması mümkün.


Her iki telefonda da Snapdragon Gen 1 / Exynos 2200’ın kullanılması bekleniyor.

 
image
 
 
NOT : BİLGİLER 10 VE ÜZERİ SİTEDEN ALINMIŞTIR HEM YABANCI HEM YERLİ SİTELER İÇERMEKTEDİR 
 
14 Comments
CLOMød
Active Level 1
Diğer
Alamıcağımız İçin Sıkıntı Yok
Diğer
Umarım sen de alırsın hiç Bi şeyden umudu kesmemek lazım
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Aynen öyle
Rose67_
Expert Level 5
Diğer
Offf çok merak ediyorum inşallah güzeldirler 😍😍
İnşallah biran önce unpacked düzenlerlerr
Diğer
Evet öyle
GLXYS23
Expert Level 4
Diğer
Fiyatı da bomba gibidir 😄
Diğer
Öyle tabiki
Diğer
Ne kadar olucak babam o modelleri asla kullanamaz çalıştığı iş iyi bir iş ama telefonu düşürüp kırma durumu var ona gitmez o model telefon jsjsjsjsj😂
SanalYargıç
Expert Level 2
Diğer
4000 mah ne ya tamam 4400 mah iyide okadar para veriyoz
Bi 6000 mah koy ama?