cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy Z Flip 4 İle Yaşadığım Deneyimlerim 💜

(Topic created on: 09-13-2022 08:23 PM)
1191 Views
Alfatürk
Expert Level 5
Options
Diğer

Merhaba Sevgili Samsung Members Üyeleri,

Severek kullandığım Galaxy Z Flip4 'ü ,değerli Members Üyelerine deneyimlerimi aktarmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.İlk defa bir katlanabilir modelini bir süre deneyimleme fırsatını buldum.😊

Samsung Galaxy katlanabilir ürünlerin ihtiyaçlarını karşılayan benzersiz bir mobil deneyimler sunmayı amaçlıyor karşınızdaki Galaxy Z Flip4 şık ve kompakt kapaklı tasarımı ile Galaxy hayranların ilgisini çekmesine olanak tanıyor ve yeni inavasyonlarıyla katlanabilir yeni bir cihaz ile tanışmanıza fırsat sağlıyor .😍

image

Galaxy Z Flip4, önceki modele göre kompakt kapaklı tasarımı ile benzersiz bir deneyim yaşamanız için menteşesi inceltildi ve geliştirildi. Galaxy Z Flip4 1Hz ile 120Hz arasındaki değişken yenileme hızına sahip 6.7 inçlik Full Hd+ 2x Dinamik Amoled bir katlanabilir ekran ile sizleri bekliyor diyebilirim . Z Flip4 önceki modele kıyasla daha parlak ve daha canlı duruyor özelliklerde ekstra parlaklık modunu açıp güneşli havalarda hiç sıkıntı çekmeden işlerinizi yapmaya devam edebilirsiz.

Galaxy Z Flip4 'ün Armor Aluminium'dan yapılmış metal ve parlak çerçevesiyle sağlamlığına güç katıyor ve daha fazla dayanıklılık için hem ön ekran ,hem arkası Gorning Gorilla Glass Victus+ ile korunma sağlanılmış en iyi katlanabilir cihaz ünvanına sahip oluyor .Ayrıca Galaxy Z Flip 4 gelişmiş ekran dayanıklılık sayesinde testlerinde en az 200.000 kez katlanmaya kadar sağlam kalabiliyor .

image

Katlanma izinin yeri belli oluyor ama önceki modele kıyasla iyileştirmeye gidilmiş sizlere daha iyi deneyim sunabilmek için mağazada önceki model ile karşılaştırmasını yaptım . Galaxy Z Flip 4'e tam açıdan baktığınızda ise katlanan izi gözükmüyor ve sonsuz bir tasarımmış gibi kullanmanıza olanak sağlanmış.

image

Cihazı katladığımızdaki önceki modelde olmayan bazı bildirim panelindeki ayarları ve ekranında ise bir çok fonksiyonunuzu yapabileceğiniz widget'lar sayesinde en iyi deneyimleri sunuyor .Örneğin; cihazınız katlı iken flaş açmak istediğiniz de ön kapak ekranı açıp bildirim panelini indirip flaşa seçimine dokunup ses açma ve kapama tuşlarından flaşı kontrol edebilirsiniz .

image

Galaxy Z flip 4'ün Kapak ekranında neler yapılabilir; Yeni widget'lar ,yeni kontrol paneli ve bildirimlerinizi okuyabilirsiniz .

Galaxy Z Flip 4 te Esnek mod modunda uygulamaları kullanmak için Google ,Google Meet ,YouTube ve bir çok uygulama optimize edilmişti .Şimdi ise çoklu görevler içinde bir çok uygulamayı optimize edilip sorunsuz bir deneyimi sunmaya çalışmışlar

image

image

Galaxy Z Flip 4 ile fotoğraf çekmek başka bir güzel, önceki modele kıyasla %65 parlak bir sensör kullanılmış .Fotoğraf çekmek için Eller serbest modunu kullanabilirsiniz.Arkadaşlarınız ile en ufak detay kaçırmadan özçekimlerinizi çekin 😍

Z Flip 4 'le Ana kamera(FlexCam modu ) üzerinden selfielerinizi en net şekilde çekebilmenize ve görüntülerinizi paylaşmanızı olanak sağlanmıştır testlerini gerçekleştirdim muazzam bir özellik diyebililirim , özellikle selfilerinde net gözükmek isteyenler için mükemmel bir cihaz diyebilirim 😊

image

Arka Kamera’daki Nightography özelliği sayesinde geceleri daha aydınlık ve renk doygunluğunu en iyi şekilde ayarlayıp resimleri güzel çıkmasına olanak sağlanmış .

Galaxy Z Flip 4 ile çekilen fotoğraflar ; 

Z Flip 4 Samsung ortakları sayesinde kamera tarafında ve uygulama geliştirici tarafından (Instagram ,WhatsApp ,Snapchat ve Facebook ) en popüler sosyal medya uygulamaları optimize edilmiş bir cihazdır . (Yukarıda bahsettiğim bazı cihazlarda olabilir )

image

Galaxy Z Flip 4 modelinin işlemcisinden bahsetmek gerekirse Samsung müşterilerine önemseyip ve dinlediği için en son kullanılan teknoloji olan Snapdragon 8+Gen1 işlemcisini en iyi katlanabilir modellerinde kullanıcılarına sunuyor .Bu işlemci hızınıza hız katacak bir işlemcisidir arka planda 3 veya 4 işinizi aynı anda yapabilecek zorlanmayacak bir işlemcidir. Merak edeceğinizi düşündüğüm performans testi olarak Geekbench 5 i seçtim sonuçları şu şekildedir ;

image

Oyun olarak pubg yi seçtim cihaz sorunsuz ve mükemmel bir grafikle pubg yi oynamanıza olanak tanıyor .Sıcak bir günde cihazda 30 dakika boyunca pubg oynadım ve cihaz sabit fps ve sıcaklığı 42 dereceyi hiç geçmedi, şarj tüketimi ise %6.5 bir düşüş yaşandı .

Galaxy Z Flip 4 ün bataryasından bahsetmek gerekirse önceki modele kıyasla menteşesi inceltildiği için batarya kapasitesi 400 mAp'lik bir gelişme sağlanmış. Galaxy Z Flip 4 batarya konusunda önceki modele kıyasla büyük bir yol kat etmiş diyebilirim 3700 mAp'lik bir pil ile 120 hz ve 60 hz tazeleme hızlarına alıp cihazları test ettim( her iki testte 'de WiFi, mobil veri ,konum ,Bluetooth senkronizasyon ,Aod bildirim gelince açık ,parlaklık açık ve ekstra parlaklık özelliğide açıktı ) bu değerler cihaz yeni olduğu ve bataryanın alışma süresini ele alırsak çok güzel sonuçlar verdiğini çok net söyleyebilirim.

Batarya konusunda cihaz sizleri üzmez Çünkü 8+Gen1 işlemcisi ile batarya tam uyumlu olmuş gönül rahatlığıyla söyleyebilirim .katlanabilir modelin şarj kısmına gelirsem önceki modele kıyasla daha hızlı şarj olma süresi artırıldı , 25 watt süper hızlı şarj etme desteği eklendi ,cihaz 30 dk içinde %50 şarj edebiliyor, ayrıca cihaz kablosuz olarak 10 watt hızlı şarj desteği ve kablosuz 4.5 watt ters şarj edebilme yeteneğiyle katlanabilir modeller arasında yer alıyor.

Aşağıda batarya sonuçları ile ilgili fotoğraf bırakıyorum 120 hz deki cihazı açtığım ilk günkü sonucu ,60 hz deki ise üçüncü gündü

image

Batarya yavaş yavaş alışmaya başlayınca ekran açık süresi direk artış göstermeye başladı 120 hz de

image

Galaxy Z Flip 4 'ün ses performansından bahsetmek gerekirse stereo dolby atmos destekli bir hoparlör kullanıyor ,ses kaliteli tizleri ve basları hissediyorsunuz , sizleri üzmez kısacası amiral gemisi modeller ile aynı kaliteye sahip diyebilirim .

Galaxy Z Flip 4 IP 68 Sertifikası ile 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar daldırma için test koşullarına dayanmaktadır.

image

Galaxy Z Flip 4 son sürüm one uı 4.1.1 arayüzünü kullanmaktadır .Samsung daha önceden duyurduğu 4 Yıl Android OS güncellemesi ve 5 Yıl güvenlik güncellemesi vereceği modeller arasında Galaxy Z Flip4 dahildir.

Galaxy Z Flip 4'te tek eksik gördüğüm 2 tane özellik gözüme çarpıyor ;

1.) Katlanabilir modellerde henüz Samsung Dex desteklenmiyor .Samsung geliştiricileri önerim bu özelliğin kesinlikle katlanabilir modeller için kullanılmaya ve geliştirilmeye başlanmalı olduğunu düşünüyorum .

2.) Kamerasında 3x optik ve 30x dijital zoom desteği olmaması açıkcası biraz üzdü.

Yukarıda bahsettiğim 2 özelliğinde Samsung tarafından dikkate alınacağını kesinlikle düşünüyorum ve müşterilerine dinleyip en iyi cihazları bizlere sunmaya çalışacaklarından hiç şüphem yok 😊😍

Sonuç olarak ; Galaxy Z Flip4 modeli önceki model ile kıyasla bir çok gelişmeye gidilmiş ve eksiklerin giderilip sorunsuz bir deneyim yaşamanıza olanak tanınmış bir cihazdır . Galaxy Z Flip 4 'ü severek kullandım , bataryası memnun etti ,oyun performansı mükemmeldi ,kamerası hem ön hem arka kameraları güzel sonuçlar veriyor . Kısacası katlanabilir bir model olarak mükemmel diyebilirim .😍

Galaxy Z Flip 4 almayı düşünen Members Üyeleri ön siparişi kaçıranlar ,eski cihazınızı verdiğininizde değerini ve ek 2500 TL takas desteği hediye ediyorlar 🎁💜

https://shop.samsung.com/tr/galaxy-z-flip4/

Samsung Members Üyeleri cihazla ilgili aklınıza takılan sormak istediğiniz bir soru var ise bana Dm yoluyla ulaşabilirsiniz yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım 🤗

34 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Rica ederim kardeşim ne demek, yaaa çok sevindim kardeşim 😍😊 demek ki bilgilerim içinize işledi 💜
MehmetYalcn
Expert Level 5
Diğer

aynen kardeşim işledi çok akıcı bir şekilde ve en ince detayına kadar anlatıp deneyimlerini aktarmışsın tebrik ederim 😍🤗

ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
Çok güzel şekilde deneyimlerini paylaşmışsın, bilgilendirici ve güzel olmuş 😍😊
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Güzel yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim benim 😍🤗
ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
Ne demek karizma bey ben teşekkür ederim bu güzel gönderi için sonuna kadar okudum yaa 😍😊