cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Fold serisinden uzak durun !! 6.590tl servis ücreti istediler!

(Topic created on: 05-16-2022 03:00 AM)
836 Views
aktug
Active Level 1
Options
Diğer
Merhaba , 1.5 senedir fold 2 kullanıyorum.  
Bir süredir kapak ekranı tam açılmıyor. Menteşeye zamanla toz girdiği için zamanla bu sıkıntı yaşanıyor. Arada bir menteşe kısmına elektrik süpürgesi tutuyorum biraz düzeliyor belli bir süreden sonra tekrar aynı sıkıntı yaşanıyor! Geçen günlerde cihazı servise götürdüm "bu malasef kronik bir sorun , cihazı yedekleyip getirin ücretsiz onaralım" dediler . Bu söz üzerine bugün cihazımı yedekledim ve servise tekrar götürdüm. Yine aynı sözleri söylediler ve cihazı tamire aldılar. Iyi bir servis hizmeti alacağımın mutluluğuyla oradan ayrıldım. 1 saat sonra aradıklarında istanbuldan onay alamadıklarını söylediler! Sebebi menteşe kısmındaki çiziklerden miş! Dış kısımda her hangi bir ezik vs. Olmadığı bariz belli iken, 1.5 yıldır kullanılan cihazın üzerindeki çiziklerin, iç kısımda ki menteşeye ne gibi bir etkisi olacağını sorduğumda yetkili arkadaş cevap veremedi ! Fold 2''nin menteşe kısmını koruyan resmi bir kılıfı yok! Dolayısı ile 1.5 senenin sonunda çizikler olması gayet normal! Fold 2 nin ekran katlanır ekranının zamanla acilmama sorunu kronik bir sorun. Yabancı forumlarda bununla ilgili 10larca bilgiye rastlıyorsunuz. Ayrıca fold 3de bu kronik sorunu çözmek için toza dayanıklı hale getirdiler ! Durum bariz ortada iken servis benden 6.590 tl onarım bedeli talep ediyor. Onca elestireye ragmen Markaya guvenip onca para vererek aldığım cihazım çöp oldu. HAKKIMI HELAL ETMIYORUM. MAHKEME DE GORUSURUZ SAMSUNG !
7 Comments
aktug
Active Level 1
Diğer
Durum özeti images_2453_1652393971.jpg
0 Likes
Diğer
tüketici hakem heyetine başvuru yap
aktug
Active Level 1
Diğer
Bir adım daha ileri taşıyıp avukatım aracılığıyla direkt tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyorum. Desteğiniz için teşekkürler...
Diğer

gidin hocam o kadar paranızı boşa vermediniz iki servis çalışanı için

fatihkuzen
Active Level 7
Diğer
Tamamen servisin isguzarligi. Önce samsung ile iletişim kurun. Servisler firmadan fazla para alamadığı için bu yola sapiyorlar. Firmanın durumdan haberi olmayabilir.
Diğer
Önce genel merkez ile görüşün servisler de bu sıkıntılar yaşanabiliyor genel merkezin yardımcı olmaz ise direk başvurunuzu yapın ama önce samsung ile görüşmekte fayda var mahkeme ile uğraşmadan çözebilirler sorununuzu
0 Likes
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba aktug,

Konuyla ilgili olarak ekip arkadaşlarımızın 13.05.2022 tarihinde sizinle iletişime geçtiğini görüntülemekteyiz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes