cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Expert RAW uygulaması, 25 Şubat'tan itibaren daha fazla cihaz için kullanılacak

(Topic created on: 02-13-2022 12:56 AM)
176 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Expert RAW uygulamasını edinmek için yalnızca üst düzey amiral gemisi modelleri 

 
Samsung'un Güney Kore'deki resmi forumlarında yayınlanan bir gönderiye göre , Expert RAW uygulaması 25 Şubat'tan itibaren daha fazla Galaxy cihazında kullanıma sunulacak. Aynı zamanda uygulama beta sürümünden kararlı bir sürüme geçecek. 
 
Bu, fotoğraf tutkunlarını heyecanlandıracaktır, çünkü artık kamera ayarlarını gereksinimlerine göre ayarlayabilir ve mümkün olan en iyi çekimleri yakalayabilirler. Forum gönderisinde, bu Expert RAW uygulamasını hangi Samsung telefonlarının alacağına dair özel bir şey belirtilmedi, ancak yalnızca üst düzey amiral gemisi modellerinin bunu alacağı açıklandı. 
 
image
 
 
 
Dolayısıyla, bundan bir ipucu alarak, yalnızca Galaxy Z Fold 3 , Flip 3, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy Note 20 Ultra gibi premium telefonlar için piyasaya sürülebilir. Şirket ayrıca son iki yıldaki diğer amiral gemisi cihazlarına da bakabilir ve Expert RAW uygulamasını destekleyip desteklemediklerini değerlendirebilir. Bu nihai liste değil ve hala resmi listeyi bekliyoruz. 
 
Ayrıca Galaxy A serisi telefonların Expert RAW uygulamasını alma şansı da düşük. Galaxy A72 bile değil. Samsung, desteklenen cihazların listesini 25 Şubat'a kadar açıklayacağına söz verdi. Bunun için bizi izlemeye devam edin.
 
 
3 Comments
Anonymous
Not applicable
Diğer
bende var ama ne işe yarıyor bilmediğimden kullanmıyorum
RecepF
Expert Level 5
Diğer
Program üzerinden pozlama, odak, ISO, enstantane hızı, beyaz dengesi vb. değerleri ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Expert RAW, Lossless JPEG ve 16-bit DNG RAW formatlarında görüntüleri kaydedebilir. Histogram ve HDR desteği de var. 
RecepF
Expert Level 5
Diğer
Geçen sene Kasım ayında paylaştığım gönderiydi

Expert Raw Kamera destekleyen cihaz listesi
👇
https://r2.community.samsung.com/t5/Diğer/Expert-Raw-Kamera-destekleyen-cihaz-listesi/td-p/10166958