cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Etkinlik

(Topic created on: 08-06-2021 12:33 AM)
91 Views
Alpsln
Expert Level 3
Options
Diğer

Siz Samsung olsaydınız ne yapardınız?

Ben Samsung olsam öncelikle Android gibi bir işletim sistemi oluştururum ve bunu Galaxy cihazlarına uygun hale getiririm. Daha optimize bir işletim sistemi olursa eski sürüm cihazları güncellerdim. Core gibi bir saçmalık yapmazdım. Telefonun yapabileceği her şeyi verirdim. (Örn. A20s'in kamera uygulamasında ağır çekim yok ama cihazda ağır çekim var). 

Benim aklıma gelenler bunlar. Sizlerinde cevaplarını bekliyorum 😊
6 Comments
Solution
zamzung55
Active Level 3
Diğer
Telefon isini birakirdim 😎
ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
Bulabileceğiniz en mantıklı cevap 😂😂😂😂
Dermişim 😀.
zamzung55
Active Level 3
Diğer
😂😊
ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
😊
0 Likes
Solution
ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
Ben olsaydım, sizin dediğiniz gibi şeyler yapardım.

Aslında Xiaomi'de ki MIUI bir Android çatallaması (fork).
Aslında Huawei'in HarmonyOS'u işletim sistemi sayılmaz.
Bu da bir Android fork. Yalan söylüyorlar utanmadan. Yakalandılar bile neyse konumuz bu değil.
Android fork larında, arayüz Android üzerine geçirilmiş gibi oluyor ve marka bunu derinlemesine de yapabilir, Huawei'in yaptığı da bu. Tüm Google şeylerini temizleyip kendi uygulamalarını koyacaklar.
Samsung'ta böyle basit birşey yapabilir, Ancak ben yeni bir çekirdek ile yazılmış yepyeni bir işletim sistemi olmasını isterdim. Linux ve Android kernelinin çok stabil olduğunu düşünmüyorum.
İlk yapacağım şey kaynak kullanımını iOS'ta ki kadar düşürmek olurdu.
Düşünsenize Samsung zaten bataryaları büyük tutuyor birde o kadar az işlemle çok uzun süre dayanırdı.

Arkaplanda saçma saçma milyon tane şey çalışıyor bence büyük kısmı gerekli değil.

Ben olsam kısıtlamaları azaltırdım büyük oranda.
One UI Core'u kaldırırdım ama, tabii ki giriş segment bir cihaza da üst segment özelliği koymazdım. Ancak mesela, tüm kaldıran cihazlara ekran kaydedici koyardım. Örneğin.

En azından s'ık kullanılan özellikleri kısıtlamazdım.

Tüm cihazlara edge aydınlatması getirirdim mesela.
Benim telefonda var ama telefon açıkken çalışıyor sadece.
Ekran kapalıyken çalışsa ne olacak AOD gibi 7/24 çalışmıyor ki zaten.

Ben olsaydım artık tüm segmentlere bildirim ışığı gibi ekranda efekt oluşturan özellikler falan eklerdim. Edge aydınlatması da diyebilirim.

Biraz fazla uzattım sanırım, kısaca kısıtlamaları büyük oranda azaltırdım, One UI Core saçmalığını bitirirdim. Game Optimizing Service ile performans kısarak ısıyı azaltacağıma soğutma sistemi koyardım. Daha az cihaz çıkartıp güncellemeleri daha stabil ve hızlı sunardım. Gibi....
Solution
Diğer
Valla Samsung ben olsam burada bugüne kadar yazılmış bütün sorunların çözümü olurdum samsungu piyasanın en iyisi yapardım