cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Eski model samsung cihazlarda batarya kalibrasyonu yapmak

(Topic created on: 01-16-2024 12:10 PM)
337 Views
Tolgaa94
Expert Level 5
Options
Diğer
Merhaba. Eski model samsung cihazlarda yaşanan pil düzensizlikleri için uygulayabileceğiniz pil kalibrasyonu yönteminden söz edicem. Pilin yüzde 20 lerde veya yüksek yüzdelerde biranda bitmesi ve cihazın kapanması gibi durumlarda bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak bu yöntem sadece eski cihazlarda geçerli yeni modellerde çalışmaz. Ve işlem 2 aşamadan oluşmaktadır. Şimdi işlemlere başlayalım ; 

1.Aşama ; 

1. Cihazı tamamen şarj edin
2. Telefonun arama ekranına gelerek şu kodu yazın ; *#0228# 
3. Açılan ekranda pilin voltaj bilgileri görülecektir. Burada quick start butonuna basın 
4. Pilin yüzdesi değişecektir örnek : yüzde 100 ise 90 95 falan olacaktır.
5. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayarak yüzdelik dilimin sabit bir noktada kalmasını sağlayın örnek : yüzde 80 gibi. 

Şimdi ikinci aşamaya gelelim.

2.Aşama ;

1. Cihazın şarjını yüzde 0 a kadar tamamen bitirin.
2. Cihazın açma kapama tuşuna basarak cihazdaki tüm enerjiyi boşaltın yani cihaz hiç açılmayacak duruma gelsin.
3. Pili cihaz kapalı halde yüzde 100 e kadar şarj edin.
4. Cihazı açın ve şarj işlemini 1 saat daha devam ettirin ve şarj cihazına telefondan çıkartın işlem bu kadar.

Bu işlemle eğer Cihazın pilinde çok büyük bir sorun yoksa pil kalibre olmuş olacak. 

image

6 Comments
CanAcar
Active Level 8
Diğer
J5 2016'da yaptım çalışan telefon şuan çalışmıyor sayende (: Şarjdan çıkardığım an kapanıyor. Normalde 5 saat ekran süresi veriyordu.
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
Cihazı tam şarj et uzun süre
0 Likes
CanAcar
Active Level 8
Diğer
👍🏻
0 Likes
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
Bu yontem çoğu servisce kullanılıyor
0 Likes
CanAcar
Active Level 8
Diğer
kanka bilmeden kafana göre işler paylaşmamanı tavsiye ediyorum, önceki yorumu yazdığımda da 95'ti 20240116_210736_1000027823_1705428460.jpg
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
Bunları uygulayıp uygulamamak kişinin kendi seçimi ki bunu servisler de yapıyor ha bende j7 prime yaptım hiçbir sorun yaşamadım pil sağlığım yüzde 85 şuan accubattery ye göre istersen atayım gör
0 Likes