cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Elon musk yeni ipadlere göz dikti 😂

(Topic created on: 05-16-2024 10:53 AM)
146 Views
YasinA545G_Budsfe
Active Level 10
Options
Diğer

Elon Musk, Apple’ın yeni iPad’lerine gözünü dikti!

Elon Musk, Apple şirketinin milyarlarca dolarlık AR-GE harcamalarını sorgulayarak, Apple'ın ürün gizlediğini söyledi. İşte detaylar...

Elon Musk, Apple tarafından tanıtılan yeni ürünlerle ilgili dedikodusuyla ortalığı karıştırdı. Apple’ın yeni iPad Air 6 ve iPad Pro modelleri büyük bir şovla sahneye çıktı ama görünüşe göre herkes bu yeniliklerden memnun değil. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Apple’ın devasa AR-GE (araştırma ve geliştirme) harcamalarını sorgulayarak teknoloji dünyasında yine dalgalar yarattı. İşte detaylar…

Elon Musk, Apple’ın ürün gizlediğine işaret etti

 

Musk, Apple’ın 2023’teki 30 milyar dolarlık AR-GE harcamasını ve yeni 11 inç iPad Pro’nun yalnızca biraz daha ince olmasını kıyaslayan bir görsele yanıt vererek, bu milyar dolarlık yatırımın belki de bazı “gizli ürünler”e aktarıldığını ima etti. Elon’un bu yorumu, sosyal medyada hızla yayıldı ve teknoloji severler arasında çeşitli spekülasyonlara yol açtı.


image

Elon Musk, Apple’ın bu kadar para harcamasına rağmen sadece iPad’in inceliğiyle övünmesinin yeterli olmadığını düşünüyor. Elon Musk, X’te yaptığı paylaşımda: “Bu kadar para harcandı, acaba Tim Cook liderliğindeki şirket bazı gizli ürünler üzerinde mi çalışıyor?” diye sordu. Bu da, Apple’ın gelecekte bizi nelerle şaşırtacağına dair heyecan verici teoriler üretmemize sebep oldu.

Bu paylaşım, diğer teknoloji devlerinin AR-GE harcamalarını da gündeme getirdi. Örneğin, Tesla neredeyse 4 milyar dolar harcarken, Apple ve Microsoft gibi şirketler 30 milyar dolara yakın bir bütçe ayırmış. Musk’a göre, şirketler arasında AR-GE harcamalarının etkinliği konusunda “devasa farklar” var.

Elon Musk’ın yorumları, Apple’ın potansiyel olarak gizli tuttuğu ürünler hakkında merak uyandırdı. Acaba Apple, sıradan bir tabletten çok daha fazlasını mı planlıyor? Belki de artırılmış gerçeklik, giyilebilir teknolojiler veya tamamen yeni bir ürün kategorisi üzerinde çalışıyorlar. Kim bilir, belki de Apple’ın sır gibi sakladığı bu ürünler, yakında teknoloji dünyasına bomba gibi düşecek.

Elon Musk’ın bu eleştirisi, teknoloji devlerinin nasıl harcama yaptığı ve bu harcamaların yeniliklere nasıl dönüştüğü üzerine ciddi bir tartışma başlattı. Apple’ın AR-GE yatırımlarının meyvelerini ne zaman ve nasıl göreceğimizi zaman gösterecek.

 "TEŞEKKÜRLER"
2 Comments
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
😂
Diğer
🤣🤣
0 Likes