cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Doğru sanılan yanlışlar part 2

(Topic created on: 12-20-2020 02:53 PM)
43 Views
ÖmerA54A51S9FE
Expert Level 5
Options
Diğer

Selam arkadaşlar bugün doğru sanılan yanlışlar part 2 serisinde doğru sanılan diğer yanlışlarî inceleyeceğiz hadi başlayalım 

1-) Adaptif Parlaklık İçin Işık Sensörü Şarttır 

Gerçekten tam bir yanlış böyle bisey yoktur çünkü yeni nesil Infinity U, V ve O ekranlı cihazlar adaptif parlaklığa sahiptir ve ışık sensörleri yoktur ışığı algılamak İçin sensör olarak ön kamerayı kullanırlar ama sensör olsa daha iyi çünkü sensör ön kameraya göre daha az güç tüketir. 

2-) Yeni Nesil Infinity-U, V ve O Ekran Cihazlarda Yakınlık Sensörü Yok

Bu gerçekten tam bir hurafeden ibarettir arkadaşlar bu cihazlarda yakınlık sensörü tıpkı S10 S20 A50 ve benzeri modellerin parmak izi okuyucuları gibi ekran altında bulunur yani aslında vardır sadece biz göremiyoruz o kadar ha diceksiniz göremediğin şeyin varlığını nasıl biliyorsun açın cihazınızın kullanım kılavuzunu ve okuyun orada illaki yazar.

3-) Yazılım Güncellemesinden Sonra Eski Güncellemeye Dönülemez

Bir başka yanlış dönülebilir sadece burda bootloader versiyonu yükselmemiş olmalı mesela bootloader sürümün U6 diyelim eski Yazılım S6 yada U6 ise düşebilirsin odin programı ile ama U7 oldu diyelim yada S7 U6 yada S6 ya düşme söz konusu değildir mesela benim tabeltim Galaxy Tab A şuanda U3 ve uzun zamandır aynı yani ben bununla şuan Android 9 un son Güncellemesine düşebiliyorum o son güncellemede bootloader S3 ve ben 9 a dönebilirim istesem şuan ama telefonum Galaxy A20 de olmuyor Bootloader şuan U9 Android 9 un son Güncellemesinde S7 idi yani ona kapılar kapandı. 

4-) VoLTE veri kullanır

Yanlış VoLTE servisini kullanmak veri miktarınızda azalma yapmaz atıyorum normal aramalar 3G şebeke üstünden oluyordur VoLTE onu LTE yani 4G yada 4.5G üzerinden yaparak kaliteyi artırır ve mobil veriyi asla kullanmaz

Şimdi 5. Konuya geçeceğim bu özellikle çok tartışılan ve tepki toplayacak olan ama demezsem içimde kalır 

5-) Amiral Gemileri Her Konuda Orta Segmentlerden Üstündür 

İşte bir yanlış ta bu orta segmentlerde bile amirallerde olmayan bazı şeyler olabiliyor mesela Koca Note 20 Ultra 4500 mAh pil ile gelirken onun çeyreği etmeyecek M51 7000 mAh ile gelmekte yada orta segmentlerin tamamı Radyoya sahipken amirallerde olmaması vb. birçok örnek kaldı ki orta segmentte bazı cihazlar ilk olmayı başardı mesela A9 2018 kendini tüm dünyaya ben dünyanın ilk 4 arka kameraya sahip telefonuyum diye tanıttı yada M30s ve M51 biz tüm piyadadaki en iyi pil kapasitesine sahibiz dediler noktayı koydular vb. şeyler kısaca bazı konularda orta seviyeler bile amirallerden iyi olabilir o yüzden orta segment kötüleyen arkadaşlar varsa eğer kötülemeden önce bi 10 defa düşünsün derim.

Evet bugünkü konumuz bu kadardı umarım hoşunuza gider beni dinlediğiniz için teşekkür ederim sağlıklı iyi günler dilerim. 

5xOMERx4

4 Comments
HaşimA22
Expert Level 5
Diğer
ellerine sağlık gayet sade ve güzel olmuş
Diğer
Teşekkür ederim sizleri memnun edebilmek için elimden geldiğince uğraşıyorum 😊
MuKonqi
Active Level 7
Diğer
Çok teşekkürler