cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Depolama hakkın da 👇

(Topic created on: 05-21-2024 01:50 PM)
181 Views
onurtuna
Expert Level 5
Options
Diğer
Arkadaşlar bence artık 128GB depolamanın yetmediği düşünüyorum ve artık bence minimum 256GB başlamalıdır yani 128GB depolama ya sahip telefon üretim yapılmaması gerektiğini düşünüyorum çünki gelen güncellemeler depolama da büyük yer kaplıyor peki ya siz ne düşünüyorsunuz ?

13 Solutions

Accepted Solutions
Solution
SM-S901E_DS
Active Level 6
Diğer
Haklısın birde bana bakScreenshot_20240521_140259_Device care_1000018936_1716289380.png

View solution in context

Solution
CGRZBN
Active Level 10
Diğer
Güncellemelerin artık bi tık fazla yer kapladığı doğru da 128 gb hala bana rahat rahat yetiyor. En fazla 60-70 gb alan kullanıyorum. Bence istisnalar hariç kimse yüklediği her uygulamayı sürekli kullanmıyor. Ve hatta eminim nerdeyse hiç kullanmadığı uygulamalarda cihazında duran birsürü insan var. Evet en ufak bi performans kaybı yaşanmasın diye 128'i doldurmasan bile 256 kullanılması taraftarıyım bende ama 128'de hala yeterli bence

View solution in context

Solution
BurhanA55
Active Level 3
Diğer
Bence kullanıcıdan kullanıcıya değişir, ben yeterli geldiği için 128gb aldım, zaten hafıza kart desteği de var.1716290955576_1716290955549_0.jpg

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
Haklısın kardeşim 👍

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
Benim 128 GB yarısından çoğu boş 😊

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Diğer
Hafıza kartı takılı ama o da boş

View solution in context

Solution
Diğer
Bence depolama alanından ziyade artık uygulama geliştiricilerinin daha optimize etmeleri gerekiyor. En büyük örnek microsoft office 365 ve youtube. Youtube'un cache verisi 1 GB'ın üzerinde. Office 365 de öyle hep 1 GB'a yakın cache verisi biriktiriyor. Bir de OneDrive, buluta yükleyeyim diye dosyalarımı oraya yüklüyorum. Ama bir de ne göreyim, her dosya yüklediğimde uygulamanın boyutu artıyor. Meğer bulut diye uygulama verisi olarak kaydediyormuş. Durup dururken tabletimdeki boş alan azalıyor bu uygulamalar yüzünden.

View solution in context

Solution
stony_hearted
Active Level 6
Diğer
aynen,hafıza kartı da dahili hafızanın yerini tutmuyor çoğu zaman.

View solution in context

Solution
Emmi_S22Plus
Expert Level 1
Diğer
yalnız hafıza kartı tek başına yeterli değil ve riskli. şöyle ki hafıza kartları bozulmaya müsait ve bu nedenle birçok önemli veriyi kaybedebilirsiniz. nacizane tavsiyem varsa Flash diskinize, taşınabilir hard diskinize yada laptopununuza yedeklerinizi almanızı öneririm. ayrıca bir başka husus, hafıza kartı telefonun yavaşlamasına neden oluyor.

View solution in context

Solution
Diğer
Solution
Diğer
Uygulamalar artik 1 gb olamaya basladi

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Diğer
Solution
CGRZBN
Active Level 10
Diğer
İstisnalar hariç genel olarakta yeter bence. Hele ki bazı modellerde 128'le 256 arasında gereksiz çok fiyat farkı oluyor. Öyle bi model alacak olsam direk yine 128 tercih ederim

View solution in context

22 Comments
Diğer
Alsaydın s serisi rahat ederdin varlık içinde kendine yoklu yaşatıyorsun A serisi ile
onurtuna
Expert Level 5
Diğer
Allah sana akıl fikir versin kardeşim
Diğer
Sanada versin abi yazık cidden😂
onurtuna
Expert Level 5
Diğer

Kardeşim ben de ki A55 256GB : telefonun depolaması ile A ve S serisi ne alaka ? 

0 Likes
Solution
SM-S901E_DS
Active Level 6
Diğer
Haklısın birde bana bakScreenshot_20240521_140259_Device care_1000018936_1716289380.png
onurtuna
Expert Level 5
Diğer
Hocam bilgilerini vs yedekle telefon dan sil öyle yap bence
Solution
CGRZBN
Active Level 10
Diğer
Güncellemelerin artık bi tık fazla yer kapladığı doğru da 128 gb hala bana rahat rahat yetiyor. En fazla 60-70 gb alan kullanıyorum. Bence istisnalar hariç kimse yüklediği her uygulamayı sürekli kullanmıyor. Ve hatta eminim nerdeyse hiç kullanmadığı uygulamalarda cihazında duran birsürü insan var. Evet en ufak bi performans kaybı yaşanmasın diye 128'i doldurmasan bile 256 kullanılması taraftarıyım bende ama 128'de hala yeterli bence
onurtuna
Expert Level 5
Diğer
Bana da yetiyor hocam 128GB çünki çok fazla uygulama kullanıyorum apk falan da indirmiyorum zaten ve ben video fotoğraf belge vs yedekleyip telefon dan da siliyorum telefonu boş bırakıyorum yani ben genel olarak 128GB artık yetersiz dedim
Solution
CGRZBN
Active Level 10
Diğer
İstisnalar hariç genel olarakta yeter bence. Hele ki bazı modellerde 128'le 256 arasında gereksiz çok fiyat farkı oluyor. Öyle bi model alacak olsam direk yine 128 tercih ederim