cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bixby Routines, Chat CPT'ye Entegre Edilsin!

(Topic created on: 11-13-2023 10:51 AM)
249 Views
HalidErdoğan
Expert Level 5
Options
Diğer
Arkadaşlar bu bahsettiğim özellik Siri'de var. Peki nedir bu özellik?

Bu bahsettiğim özellik sayesinde Chat CPT'yi Siri'ye entegre edbiliyoruz. Böylelikle Chat CPT'ye girmekle uğraşmıyoruz ve Siri'ye komut vererek direk Chat CPT ile konuşabiliyoruz. Burada Siri aracı oluyor. Bunu kullanabilmemiz için Elma'da Kestirmeler'e ihtiyacımız var. Aslında Kestirmeler'in karşılığı Samsung'da Bixby Rutines. Lakin bu özellik Bixby Rutines'de olmuyor. Bixby Rutines, Kestirmeler'e nazaran daha kısıtlı kalıyor. Bu ve bu tarz özellikler Bixby Rutines'e eklenirse çok güzel olur. Moderatörler sizden ricam lütfen bu gönderiyi silmeyin ve en kısa sürede Bixby Rutines'i geliştirin. Aşağıda Kestirmeler'e eklenmiş Chat CPT'nin komutları var.

image

Göründüğü gibi burada Siri'ye "Sana danışmam lazım!" deniyor ve Siri "Yeni bir konu mu yoksa öncekilerden mi?" diye soruyor.
 
image

"Yeni bir konu" dediğimiz zaman Siri, Chat CPT'de yeni bir sohbet başlatıyor ve Siri aracılığıyla Chat CPT'ye istediğinizi sorabiliyorsunuz.

image

Evet arkadaşlar görüldüğü üzere Elma'da böyle bir kolaylık var. Bu bahsettiğim özellikler Bixby Rutines'e eklenirse çok güzel olur. Sağlıcakla kalın, iyi çalışmalar 😊.Teşekkürler.

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba HalidErdoğan,

 

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekte ve ilgili birimlere iletmekteyiz.


Teşekkürler.
MOD

View solution in context

11 Comments
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Yanlış hatırlamıyorsam bunu yapabilmek için API'a sahip olmak gerekiyor ve eğer öyleyse sorduğunuz her soru için para ödemek gerekir.
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer
Bence bu şekil yapılabilir, her soruda para ödemek sıkıntı olurdu.
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Sence burası neden sansürlü? Tahminimce burada API Key'i var o yüzden kapalı. Key varsa da para ödemek gerekiyor demek.Screenshot_20231113_115457_Samsung Members.jpg
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer
Arkadaşıma sordum da o boşluk senin söyleyeceğin cümleyi içereceği için kutu şekilinde yapılmış.
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
İnternette araştırdığım kadarıyla bunu yapabilmek için API anahtarı gerekiyor. API anahtarı almak ücretsiz ama kullandıkça para ödemek gerekiyor. Ha eğer arkadaşınız ücretsiz kullanmanın yolunu bulduysa bana da haber verin lütfen, okulumuzdaki yazılım kulübümüz olarak tüm okula sunacağımız API anahtarı içeren bir program üzerinde uğraşıyoruz ama öğrenci bütçesiyle yapıldığı için fiyatı biraz tuzlu oluyor.😅Screenshot_20231113_135903_Chrome.jpgIMG_20231113_135808_1000011195_1699873088.jpg
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer
Arkadaşım bunu Sihirli Elma üzerinden görmüş, bağlantısını özelden attım
semihyazici
Active Level 4
Diğer
Bard entegre edilsin o zaman. Zaten google bir çok konuda iş birliği yapılıyor hali hazırda.
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer
Evet Bard güzel olabilirdi ama burada Samsung'a da iş düşüyor. Bixby Rutines'i geliştirmesi gerekiyor.
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Google Asistan'la Bard yakında entegre edilecek.