cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Bataryalarda %100 şarj etmeyin sorunu

(Topic created on: 12-16-2022 08:38 PM)
70 Views
tolgaS20FE
Expert Level 1
Options
Diğer

Evet arkadaşlar biliyorsunuz bu sorun çok eskidede vardı ama bu sorun hala var telefon üreticileri hala pilin bozulmasını engelleyemedi ve bunun içinde bize birsürü kurallar koyuyorlar işte şöyle yapın bu kadar şarj etmeyin gibisinden şunu anlayamıyorum bütün teknoloji gelişiyor telefon olsun yada vb. Ama pili geliştiremiyorlar hadi illaki geliştiriyorlardır ama bunlar genellikle yazılım ve pilin üzerindeki küçük şeyleri geliştiriyorlar ama hala en büyük sorunu çözemiyorlar hep dediğim gibi telefondaki en önemli şeylerden biri telefonun asıl çalışmasını sağlayan makenizmaya güç veren pildir bütün telefondaki donanımsal özellikleri ve yazılımları çalıştıran pildir bu sorun acilen çözülmelidir i

10 Comments
SAMET-A23
Active Level 9
Diğer
Ben 85 / 20 arası kullanıyorum 4 5 saat veriyor A23
Anonymous
Not applicable
Diğer
Markalar lansmanlarında şöyle kullanın demiyor.
Onun dışında herkes böyle şarj et şu zaman şarja koy diyor ama markanın kendisi açıklama yapmıyor.
tolgaS20FE
Expert Level 1
Diğer
Hani bir özellik geldi ya %85 şarj sınırı diye demeki markalar öyle kullanmamızı istiyor birde altına pili korur yazmışlar zaten insan onu görünce korktuğu için özelliği aktif ediyorlar
Anonymous
Not applicable
Diğer
Samsungda var ama markanın kendi açıklaması var mı bunu kullanın diye.
tolgaS20FE
Expert Level 1
Diğer
Olması önemli değil ki zaten o özellikleri koyarak belli ediyor kendisini ayrıca ben orda zorla kullanmaktan bahsetmedim ki orda sadece bununla ilgili kural koyuyorlar dedim bende diyorum ki kural koyacağınıza pili geliştirin diyorum ve en büyük sorunda o kurallara uymasanda pilin bir ayağı mezarda oluyor zaten o yüzden de çoğu kullanıcıyı kullandırtmak zorunda bırakıyorlar
ÖzgürS23
Active Level 7
Diğer
Tmm
salihz
Expert Level 1
Diğer
Şarjını 15 altına indirme gerisi hikaye
Diğer
Alakası yok normal şarja takar dolunca alırım detaya takılmaya gerek yok
qwetr
Active Level 5
Diğer
Hızlı şarj teknolojisinin gelistirilme sebebini biraz da bu olduğunu düşünüyorum