cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Bard destekli Google Asistan ilk etapta Samsung’a özel olacak!

(Topic created on: 10-12-2023 09:20 AM)
176 Views
sepyadam
Active Level 9
Options
Diğer
 
image

Görsel: DH Haber İlgili Gönderi 

 
Google, geçtiğimiz günlerde Bard destekli Google Asistan yazılımını duyurmuştu. Görünüşe göre bu yeni üretken dijital asistan ilk etapta Pixel’ler ve Samsung’lara özel olacak.
 
image
Görsel: DH Haber İlgili Gönderi 
 
Birkaç gün önce Google, yapay zeka ile desteklediği Google Assistant with Bard’ı tanıtmıştı. Yeni Google Asistan, firmanın ChatGPT ve Bing’e rakip olan üretken yapay zeka yazılımı Bard ile destekleniyor. Sorularınıza ilgili yanıtlar sunmak için Google hesabınızın yanı sıra internette de veri arayabilecek olan yeni dijital asistan, görseller üretebilecek, seyahat planlayabilecek ve çok dahasını yapabilecek. Ancak görünüşe göre Bard’lı Google Asistan, başlangıçta Pixel ve Samsung akıllı telefonlarıyla sınırlı olacak.
 
Bard’lı Google Asistan’ı bekleyenlere kötü haber
 
image
Görsel: DH Haber İlgili Gönderi 
 
Yayınlanan yeni bir rapor, Bard'lı Google Asistan'ın Tensor işlemcili Pixel akıllı telefonlar ve Samsung'un Galaxy S23 ve Galaxy S24 serisi cihazlarıyla sınırlı olabileceğini ortaya koyuyor. Google uygulamasının beta sürümünün 14.41 versiyonunda Galaxy S23, Galaxy S24, Pixel 6, Pixel 7 ve Pixel 8 serisi cihazların yeni yapay zeka destekli dijital ses asistanına ilk sahip olanlar arasında yer alabileceğine dair bazı kanıtlar bulundu.
 
Zaten bilinenlere göre yeni Google Asistan ilk olarak Pixel 8 ve Tensor işlemcili diğer alt modellere gelecek. Ardından, önümüzdeki yılın başlarında Galaxy S24'e ve sonrasında Galaxy S23’e gelmesi oldukça muhtemel. Diğer cihazların ise biraz daha beklemesi gerekecek. 
 
Google, geçen hafta Bard destekli Google Asistan'ın kısa süre içinde belirli test kullanıcılarına sunulacağını belirtmişti. Dahası, bu bir katılım deneyimi olacak, yani özelliği test etmek için katılmanız gerekecek. Gelecek yılın başlarında ise daha geniş bir kullanım olacak. Benzer tarih dilimlerinde Galaxy S24 serisi de çıkış yapacak.
 
 
Kaynak/Yazar: DH Haber/Metin Akpınar 
 
Members'a Özel Düzenleme: sepyadam
4 Comments
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Günün ilk saatlerine çok güzel haber hazirlamissin kanka ellerine sağlık 🙂
sepyadam
Active Level 9
Diğer
Çok teşekkür ederim knkam benim, güzel yorumun için teşekkür ederim, günaydın 🙏🏻😊
OğuzMumci
Expert Level 4
Diğer
Günaydın kankam benim 🙂👍
Anonymous
Not applicable
Diğer
Sonrasında tüm samsung telefonlarına gelir mi yoksa sadece belli bir segmente mi gelecek onun dışında bu arada emeğin için teşekkürler 😄