cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

BRATA virüsüne dikkat verilerinizi çalmakla kalmaz, aynı zamanda tamamen siler

(Topic created on: 01-28-2022 11:19 PM)
33 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Başka bir Android kötü amaçlı yazılımı ortaya çıktı ve adı 'BRATA'. Söylemesi üzücü, bu kötü amaçlı yazılım çok fazla zarar veriyor. Yalnızca verilerinizi çalmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefonunuzdaki verileri de tamamen silebilir.

Temelde bir uzaktan erişim Truva atıdır ve geçmişte bankacılık detaylarını çalmak için kullanılmıştır. Ne yazık ki, kötü amaçlı yazılım gelişti ve artık çok daha fazlasını yapabilir. Ne yazık ki, bu hem çeşitli verileri çalmayı hem de akıllı telefon verilerinizi silmeyi içerir.

Cleafy ( Bleeping Computer aracılığıyla) adlı bir bilgisayar güvenlik şirketi, bu kötü amaçlı yazılımın nasıl çalıştığını açıklar. En son sürümü, antivirüs tarayıcılarının, keylog'ların ve akıllı telefonların fabrika ayarlarına sıfırlanmasını önlemeye çalışır.

Diğer birçok kötü amaçlı yazılım programı gibi, çeşitli biçimlerde gelir. BRATA.A GPS izleme özelliği ve fabrika ayarlarına sıfırlama özelliği ile birlikte gelir. BRATA.B, oturum açma ayrıntılarını almak için belirli banka sayfalarını geçersiz kılmak için bazı ek kodlarla birlikte aynı özelliklere sahiptir. BRATA.C aslında bir akıllı telefona kötü amaçlı yazılım içeren ikincil bir uygulama indirebilir.

Yüklediğiniz uygulamalara dikkat edin arkadaşlar
2 Comments
Diğer
Ciddi misin?
Ay inş kimsenşn cühazı bu virüse yakalanmaz ya tüylerim diken diken oldu 😧
Diğer
Bana gelmez sanada gelmez ben yazılımla uğraştım arakadaşlarım yazılımcı onlar dedi bilmediğin programı yüklemiycem cihaz güncel olucak dedi😂 sende dikkat et