cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 12L bugün çıktı, ancak Galaxy kullanıcıları alacak mı?

(Topic created on: 03-08-2022 06:08 PM)
413 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Android, on yıla yakın bir süredir dünyanın en popüler akıllı telefon platformu olmasına rağmen, başarısı tablet segmentine de yansımadı. Google , durumu düzeltmek için birkaç hafta önce Android 12L'yi duyurdu . Bugün şirket, Android 12L'nin son sürümünü yayınladı.

 
Android 12L'nin son sürümü (bazıları buna Android 12.1 diyor), en son 'Feature Drop' güncellemesinin bir parçası olarak Pixel akıllı telefonlarda yayınlandı. Ancak, bu geliştirmeler katlanabilir telefonlar ve tabletler gibi büyük ekranlı cihazlar için tasarlandığından, çoğu Android 12L özelliği Pixel akıllı telefon kullanıcıları tarafından bile görülemeyecek. Peki, Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler Android 12L güncellemesini alacak mı?
 
Samsung, One UI'ye sahip katlanabilir telefonları ve tabletleri için halihazırda birçok çoklu görev ve UI iyileştirmesi yaptı. Samsung zaten bu özelliklerden birkaçına sahip olduğundan, şirketin akıllı telefonlarına Android 12L yayınlamayabileceği bildiriliyor. Yine de Android 12L güncellemesini tabletlerinde (ve muhtemelen katlanabilirlerde) yayınlayabilir.
 
Android 12L, uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran bir görev çubuğuna sahiptir. Ayrıca bildirimler ve hızlı ayar geçişleri için ayrı bölmelere sahiptir. Ayrıca, kaputun altındaki iyileştirmeler sayesinde çok daha iyi bir çoklu görev deneyimi sunar. Tüm bu iyileştirmeler Android 13'te de yer alıyor, bu nedenle Galaxy tabletlerin bile Android 12L güncellemesini alıp almayacağından emin değiliz.
 
 
image
 
 
10 Comments
Anonymous
Not applicable
Diğer
Hayla Galaxy A32 Android 12 almadı, belki 12 L versiyonuyla alır.
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
Muhtemelen One UI 4.1.1, Android 12L tabanlı olur.
OğuzA52
Active Level 9
Diğer
L tam olarak nedir?
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
Large demek, büyük ekranlı cihazlar için. Tabletler ve katlanabilir cihazları kapsayacak.
Diğer
SM-T290 alacak mı?
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
Hayır, siz Android 11'de kaldınız 😕
Diğer
Maalesef:(

Neyse teşekkürler, tabletler ve katlanan telefonlara yayınlanıyor diye iddialar var da ondan sordum belki benim cihaz da alır diye..
BoraS20FE
Expert Level 5
Diğer
Tabletler denirken Android 12 alan ve alacak tabletler için
Diğer
Haa anladım şimdi teşekkürler