cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 12L Büyük ekranlar için her şey

(Topic created on: 03-10-2022 12:20 AM)
160 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer
Google, bir günde Android için üç güncelleme yayınladı. Android 12L'nin son sürümü, Mart sistem güvenlik yaması ve Google Pixel akıllı telefonlar için bir dizi özel güncelleme olan Pixel Feature Drop yayınlandı. Faydalı özelliklerden bahsedelim.
 
Yeni Widget'tan Sessiz Konuşmaya
 
Canlı Çeviri özelliği artık İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca ile çalışıyor. Ayrıca medya içeriği için otomatik altyazıların çevirisiyle de başa çıkıyor. 
 
Yeni bir pencere öğesi, bir akıllı telefonun pil ömrünü ve kulaklık gibi Bluetooth aksesuarlarını gösterir. Gboard klavyesi, cümleleri benzersiz çıkartmalara nasıl dönüştüreceğini öğrendi. Örneğin, bir doğum günü tebriki, doğum günü kişisini belirten bir emojiye dönüşecek, ancak şimdiye kadar sadece İngilizce.
 
image
 
Arama sırasında otomatik altyazılar (Canlı Altyazı) da mevcuttur. Muhatabın yorumları ekranında görüntülenecek ve cevap metin olarak oluşturulabilir robot tarafından seslendirilecektir. Gürültünün kabul edilmediği bir yerde iletişim kurmak çok uygundur.
 
 

Sistemin ara versiyonu, tabletlerin ve katlanır akıllı telefonların matrisleriyle daha iyi etkileşime giriyor. Bildirim gölgeliği ve ayarlar menüsü iki sütun halinde düzenlenmiş olup, kilit ekranındaki PIN giriş paneli yana kaydırılmıştır.

 
Ana iyileştirme görev çubuğudur. Üzerine altı adede kadar uygulama yerleştirebilir ve bunları ekranın yarısından birine sürükleyebilirsiniz. Bu, çoklu pencere moduna geçişi kolaylaştırır.
 
image
 
Android 12L, Pixel Feature Drop programında yer alıyor ancak akıllı telefonlar için en azından yenilikler var: Masaüstüne uzun basarak hızlı bir duvar kağıdı değişikliği ekledik ve açılır pencerelerin animasyonunu sonlandırdık.
 
Ne zaman bir güncelleme bekleyebiliriz?
Android 12L gibi Pixel Feature Drop, halihazırda Pixel 3a ve 3a XL, 4 ve 4 XL, 4a ve 4a (5G), 5 ve 5a cihazlarına yayılıyor. Pixel 6 ve 6 Pro, güncellemeyi bu ay içinde alacak.
 
Android 12L'nin tüm özellikleri, tabletlerde ve katlanabilir telefonlarda maksimum düzeyde ortaya çıkacak. Samsung, Lenovo ve Microsoft cihazları, 2022'nin sonundan önce işletim sisteminin en son sürümünü alacak.
 
 
0 Comments