cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 12 dinamik renk/oyun uyuşmazlığı..

(Topic created on: 11-04-2021 02:41 PM)
229 Views
Dark_Side
Expert Level 5
Options
Diğer

Dinamik Renk nedeniyle duvar kağıdınızı değiştirirseniz Android 12, uygulamaları ve oyunları yeniden başlatır 

 
CommonsWare tarafından detaylandırılan ve Google'ın Sorun İzleyici'de not edilen bu sorun, duvar kağıdınız değiştirildiğinde uygulamaların ve oyunların durmaya ve yeniden başlamaya zorlandığını görür. Bunun nedeni, uygulamaların bağlanabileceği sistem vurgu rengini değiştirmek için duvar kağıdınızı örnekleyen Android 12'nin yeni Dinamik Renk özelliğidir. 
 
Bununla birlikte, görünüşte vurgu rengi değişikliği ile ilgili sorunları önlemek için Google, Android 12'nin uygulamaları yeniden başlatmaya zorlama kararı aldı ve duvar kağıdı değiştirildiğinde arka planda çökmüş gibi görünmelerini sağladı. Android karanlık temadan açık temaya geçtiğinde ve bunun tersi olduğunda gördüğümüz davranışa benzer. 
 
Google, AOSP'deki değişikliği not ederek şunları söyledi: 
Faaliyetler, normal yaşam döngüsü boyunca yeniden başlatılacak şekilde programlanacaktır. Bu, bir yapılandırma değişikliğine benzer, ancak ApplicationInfo değişiklikleri çok düşük düzeyde olduğundan, uygulamaların devre dışı bırakılmasına izin vermiyoruz. Bu değişiklikle ilgili en büyük sorun, uygulamaların karanlık/ışık anahtarında olduğu gibi zorunlu yeniden başlatmayı devre dışı bırakamaması gibi görünüyor. 
 
Bu, bazı uygulamaların, öncelikle oyunların, sonuç olarak sorunları görebileceği anlamına gelir. XDA'daki kişiler, denedikleri çoğu oyunun arka planda duvar kağıdı değiştirilirse "çökeceğini" söyledi. 
 
Aktif olarak oyun oynarken veya başka bir uygulamayı kullanırken duvar kağıdınızı değiştirmek olası bir senaryo gibi görünmüyor, ancak bu, duvar kağıdını otomatik olarak değiştiren duvar kağıdı uygulamalarında bir sorun olabilir. Google'ın varsayılan Duvar Kağıtları uygulamasında bile bu seçenek vardır ve bunun bir hayal kırıklığı kaynağı olduğunu kesinlikle görebiliriz. Bugünkü haliyle, Google'ın bu davranışı değiştirmek için herhangi bir planı yok gibi görünüyor.
0 Comments