cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 12 OneUI 4.1 Güncellemesi, RAM ve PERFORMANS!..

(Topic created on: 07-27-2022 03:27 PM)
444 Views
Muhammed_S7_FE
Active Level 4
Options
Diğer

image
Gerçekten merak ediyorum şu Ram Plus' un hayrını gören var mı? Yani bakıyorum da Android 12 güncellemesinden sonra ilk zamanlar performansta düzelmeler bariz bir şekilde belliydi. Hatta ilk gün bununla ilgili paylaşım da yaptım. Oyun oynarken bile grafiğini yüksek olması en kötü 45 fps verirdi ama şimdi en düşük ayarda bile kasmalar, gecikmeler, 30 fps altına düşmeler oluyor, güç tasarrufu kapalı olduğu halde. Cihazın herhangi bir arızası yok, bayağı da hafıza var ama sorun Samsung' un yeterli optimizasyonu yapamaması bence. Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı alamak istiyorum?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Diğer

Merhaba Muhammed_Yusuf,

Durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

16 Comments
VadimKM
Expert Level 4
Diğer
Ram Plus gereksiz bir özellik.
Diğer
Güzel bir özellik ama var ama yok. ;(
Verim alamıyoruz iyi bir alt yapısı olan güncelleme lazım.
Diğer
Üst seviye yada ramı kendine yeten telefonlar için gereksiz özellik gene aynı şeyi dicem anlamıyonuz Ram Plus sürekli devrede olmuyor Cihazın Ramı zorlandığı zamanlar devreye giriyor giriş seviyede mesela M11 modeli baya rahatlamış öyle diyorlar
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Bilmiyorum benim işime yaradı… Yani görünene göre yaramış. Ders için kullandığım bazı uygulamalar var. Bazıları arkada açık kalıyor (Kalması gerekiyor.) bazısını bölünmüş ekran özelliği ile kullanıyorum. Sadece ihtiyacım olan uygulamalar açıkken 6GB doluyor. Android 11'de 1-2 uygulama arkada açık kalamıyordu artık o sorun kalktı hızlı bir şekilde uygulamalar arası geçiş yapıyorum. Galiba bir tek bana yaradı bu özellik.😅
ÖmerA32
Expert Level 5
Diğer
Ben de açıkçası faydasını gördüğümü düşünüyorum, RAM Plus'ın bence etkisi var ya 🙂
Yalnız değilsin 😅
Diğer
Etkisi var da ne bileyim ilk güncellemeden sonra cihazın eskisine benzer bir performans sergilemesi beni açıkçası pekxmemnun etmedi ama şu an sistemin derinlerine inip bir şekilde farklı yollarla cihazı hızlandıracağım ve az kaldı kasmalar azalacak büyük ihtimalle. Bir yolunu buldum 1 saattir ayar yapıyorum. :)
Baran123
Active Level 4
Diğer
Aga bende m21 kullanıyorum bende de guncellemeden önce çoğu oyunda güzel performans sergiliyordu ama şu an düşük oyunlarda bile kasmalar var yakında inşallah yamalarla düzeltirlet
Diğer
Fizilsel ram olmadığı müddetçe oyunlardan performans beklemeyin yazılımsal ram ufak çaplı dengelemeler sağlar
Baran123
Active Level 4
Diğer
Ne yani şimdi ben bunların getirdiği güncellemeden dolayı daha 3 aylık telefon kasacskmi büyük saçmalık cidden