cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

AR(Augmented Reality)

(Topic created on: 05-28-2020 03:34 PM)
588 Views
FerhatakcA9
Expert Level 4
Options
Diğer

Bugünde size AR(arttırılmış gerçeklik) ı anlatacağım umarım begenirsiniz 

image

Artırılmış gerçeklik, bir objeyi sanal olarak ve 3 boyutlu bir şekilde bir mekâna yerleştiren "gerçek dünya" teknolojisidir. Bu sayede kullanıcı, aslında gerçek dünyada baktığı yerde olmayan bir nesneyi oraya yerleştirip görebilir. Artırılmış gerçeklik genellikle oyunculara daha gerçekçi bir deneyim yaşatmak adına oyun sektöründe kullanılır. Ancak oyunlar dışında çeşitli kullanım alanları da mevcut.

"Alışverişte nasıl yardımcı oluyor?" derseniz, onun da cevabını hemen verelim: İnternet üzerinden alışveriş yaparken satın almak istediğiniz objenin, evinizde veya ofisinizde koymak istediğiniz yerde nasıl duracağını bilmiyorsunuz ve artırılmış gerçeklik sayesinde o objeyi telefonunuzun kamerasından oradaymış gibi görüp karar vermeniz çok daha kolaylaşıyor.

Samsung da bildiğiniz gibi Ar emoji bulunmakta 
Bununla size benzeyen bir gif oluşturabilir sohbetlerinize renk katabilirsiniz. S9 serisi ile çıkmış bulunmakta

image

AR ALANI 

AR Alanına dahil ayrıntılı özellikler

• AR Emoji Kmrası: Tıpkı sizin gibi görünen bir Kişisel Emoji oluşturun ve Kişisel Emoji’nizi ya da karakter emojisini kullanarak fotoğraf çekin veya video kaydedin.
  • AR Karalama: Yüzlere ve dilediğiniz her yere eklediğiniz sanal el yazıları veya çizimlerle eğlenceli videolar kaydedin.
  • AR Emoji StdysuKişisel Emoji düzenleyin veya süsleyin. Kişisel Emoji için özel desenler ve renklerden oluşan kıyafetler yaratın.
  • AR Emoji EtiktlriKişisel Emoji ifadeleri ve hareketleriyle kendi etiketlerinizi oluşturun.
  • Deco Pic: Çeşitli etiketlerle resim veya video çekin.

image

Galaxy Z Flip cihazında AR Alanını başlatma

AR Alanını başlatmak için aşağıda belirtilen yöntemleri kullanın: 

• AR Alanı uygulamasını başlatın.
  • Kamera uygulaması → DAHA FAZLA → AR Alanı uygulamasını başlatın.

TOF(TIME OF FLIGHT)
Samsungun dünyasına NOTE10 PLUS ile giren TOF(TIME OF FLIGHT) kamerasına geçelim 

image

Hızlı Ölçüm kameranızı bir ölçüm cihazına dönüştürüyor

Derin Odak Kamerası yapay zeka ile birleşerek hızlı ölçümler sunuyor, DIY meraklıları ve iç mimarlar için harika bir özellik.

image

Galaxy Note10+ ile çekilen fotoğrafta görülen kaplama temsili amaçla kullanılmıştır.

*Sadece Galaxy Note10+ modelinde bulunuyor.

*Hızlı Ölçüm uygulaması Kamera uygulamasından ayrıdır.

11 Comments
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
arkadaşlar gönderiyi yayınlarken bi kaç sorun yaşadım members tarafından ağ bağlantı hatası aldım yaklaşık 30dk uğraştım bu gönderi için hata olursa kusura bakmayın hata görünce haber verirseniz düzeltebilirim düzenlemeler devam etmekte
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
ilk hali daha iyiydi görsellerin biraz kalitesi düştü
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
sayende bilgi tekrarı yapıyorum 😀
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
Aferin evladım calistinmi dersine
Mercimeyk
Expert Level 3
Diğer
hayır tabii ki
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
zvbzbsbsbzb aferin aferin böyle devam et
Mami5454
Active Level 8
Diğer
Valla cihaz ögretmeni oldun artık 😄
FerhatakcA9
Expert Level 4
Diğer
Evet artık sizi sözlü yapicam dhdbbsbsbs ama buna çok uğraştım beynim çıktı yapana kadar
Mami5454
Active Level 8
Diğer
Tamam hocam çalışıyoruz bilgilere.😄 sjdjdjdjd