cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

APK olayına öcü gibi davranmak

(Topic created on: 3 weeks ago)
210 Views
MMa34
Active Level 6
Options
Diğer
2013 yılından beri apk yükleyen biri olarak forumda defalarca apk konusunda bilgisi veya deneyimi olmadan öcü muamelesi yapanlarmı dersin bilmeden ilk seferlerinde ne olduğu belirsiz sitelerden indirip virüsü yiyince her şeyi öyle zanneden şanssızlarmı dersin. Yorumları görmek oldukça şaşırttı beni. Özellikle bu root ve apk kategorisinde Türkler oldukça iyi olmasına rağmen burdaki forum beni oldukça şaşırttı. Konu kişisel veriler çalmaksa en basitinden y.s. adlı yemek siparişi uygulaması datası patladı. Birçoğunuzun derin webde bilgileri çoktan sayıldı. Ülkenin edevlet verileri dahi patlatıldı birkaç sene önce. Demem o ki basit modlanmış bir apk size zarar veremez siz yönettiğiniz sürece. Dediğim gibi kişisel veri hassaslığı olan telefonu anca alo için kullanması gerekir.

image

7 Comments
Aykut
Expert Level 5
Diğer
Kesinlikle katılıyorum. Günde kaç kişinin verisi gidiyor öyle ama her suçu apk yüklemeye atıyorlar
RaGoN
Active Level 6
Diğer
Uzun zamandır APK işini bıraktım. Risk almaya değmez. Youtube Vanced vs çok riskli
0 Likes
MMa34
Active Level 6
Diğer
Kardeşim vanced ilk çıktığından ve youtube tarafından kapanana kadar kullandım sonra revanced a geçtim. Çok riskli dediğin şey nerede tam olarak ? Vanced ekibi açık kaynak kodlu bu arada. Yüzbinlerce insanın kullandığı için youtube tutuştu vancedı mahkemeye verip kapattırdı hatta. Abuk subuk hileli oyun apksından bahsetsen hak verebilirdim. Youtube un kendi uygulaması ne kadar riskliyse vanced (revanced) da o kadar riskli.
0 Likes
RaGoN
Active Level 6
Diğer
Biri gider APK indirdiğiniz siteye virüslü versiyonunu yeni sürüm diye upload eder, indirip kurunca da bütün verileriniz, banka hesaplarınız, şifreleriniz başkasının eline geçer. Sonra da Android güvenli değil vs diye adı çıkar.
0 Likes
MMa34
Active Level 6
Diğer

Zaten işi öğrenmeden araştırmadan gidip apk mevzularına girin demem kimseye. Google playda bile binlerce virüslü program mevcut.

0 Likes
RaGoN
Active Level 6
Diğer
Eskiden daha çok işe yarıyordu da APK kurmanın artık çok fazla bir artısı kalmadı. 10 yıl önce falan Samsung'un stok uygulamalarına yeni özellikler sadece sistem güncellemeleri ile geliyordu. Şimdiki gibi Galaxy Store'dan stok uygulamaları güncelleyemiyorduk. O zamanlar sistem güncellemesini beklemeden direkt APK kurup yeni özellikleri kullanıyordum. Hatta bazen başka bir ülkede yayınlanan Android sürüm güncellemesi Türkiye'de yayınlanmıyordu bile ben de Odin ile başka ülkenin ROM'unu kuruyordum ama işte uzun zaman önce bıraktım ROM, APK işleri ile uğraşmayı.
0 Likes
Diğer
APK gereksiz bişey
0 Likes