cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

///AÇIKLAMA/// Güncellemeler telefonu yavaşlatır mı hızlandırır mı?

(Topic created on: 06-09-2020 03:11 PM)
110 Views
Cebrail
Expert Level 5
Options
Diğer

Cümleten Herkese : Sağlıklı,Sıhhatli Hayırlı Günler Diliyorum Arkadaşlar. 

Bugün sizlere Güncellemeler Telefonu yavaşlatır nı ? Hızlandırır mı onu yazmak istiyorum.  

Güncellemeler telefonu yavaşlatır mı hızlandırır mı?

Telefon güncellemeleri birçok sebep ile sunulabilmektedir. Bazı hataları gidermek ve daha kararlı bir telefon deneyimi yaşatmak için yapılmış girişimler, güncellemenin telefonunuzu yavaşlatmasına sebep olabilir.

Fakat hız optimizasyonları içeren bir güncelleme telefonunuzu hızlandırabilir. Yani bir güncellemenin hızlandırma yada yavaşlatma gibi özel bir amacı bulunuyorsa güncellemeden önce telefonunuzun hızlanacağını ya da yavaşlayacağını anlayabilirsiniz.

Her güncelleme hızlandırır, her güncelleme yavaşlatır diye bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Güncellemeler çeşitli iyileştirmeleri içeren, donanım ve yazılım konusunda daha da geliştirilmiş bir telefon kullanmanızı sağlayan yazılım kurulumlarıdır.

• Güncelleme gerekli midir?
Evet gereklidir, her güncelleme yenilik ve çeşitli iyileştirmeler içerir. Mevcut hataları da gidermek için güncelleme yapılmalıdır.

• Yazılım güncellemesi yapılmazsa ne olur?
Güncelleme yapılmadığında teknolojiye ayak uydurmanız daha da zorlaşır. Yeniliklerden faydalanamaz, hatalardan kurtulamaz ve iyileştirmeleri telefonunuzda kullanamazsınız.

• Yazılım güncellemesi zararlı mıdır?
Güncellemeler zararlı değildir, fakat yazının başlarında belirttiğim gibi güncelleme esnasında şarjınız biter, telefonunuz orijinal değildir yada başka bir sorun ile karşılaşırsanız cihazınız brick olabilir.
10 Comments
a50cihesap2
Active Level 8
Diğer
ben bir telefon alirsam bir daha kolay kolay güncellemem ddjdjddk
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
:)) Buda farklı bir bakış açısı. :))
0 Likes
NAZİFN970F
Expert Level 5
Diğer
👍😊
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Teşekkür Ederim. :))
Anonymous
Not applicable
Diğer
Eine schöne Texte.
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Bitte Schön. :))
QENZO
Active Level 6
Diğer
brick nee
0 Likes
FatıhA70
Active Level 6
Diğer
telefondaki yazılımın bozulması genelde şu durumlarda olur
-telefonu güncelleme yaparken pilin bittmesi
-cihaza rom yüklerken bilgisayar ile olan bağlantısının kopması veya bilgisayarın gücünün kesilmesi
-Hatalı yazılım güncellemeleri(garantiniz varsa ücretsiz onarım yapabilirsiniz)
Ecevit
Active Level 5
Diğer
BEN BUNA ÇOK FAZLA KATILMIYORUM ÇÜNKÜ TELEFON NE KADAR FAZLA GÜNCELLEME ALIRSA TELEFON DA O KADAR O GÜNCELLEME NİN ALTIN DA EZİLİR Kİ SAMSUNG AZ GÜNCELLEME VERİYOR 2 TANE VE YAVAŞLAMA SIKINTISI OLMUYOR ÇOĞU KİŞİLER APPLE FAZLA GÜNCELLEŞTİRME VERİYOR DİYE AZ GÜNCELLEŞTİRME ALAN TELEFONLARI SEVMİYORLAR NE KADAR AZ GÜNCELLEME O KADAR DA HIZ DEMEK
İYİ FORUMLAR...
0 Likes