cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

4 büyükler güncelleme politikası kıyaslaması

(Topic created on: 02-12-2021 08:45 PM)
236 Views
ÖmerA54A51S9FE
Expert Level 5
Options
Diğer

Iyi akşamlar arkadaşlar bu akşam bu konuda 4 büyük markanın güncelleme politikalarını anlatacağım en iyiden en kötüye doğru. 

1-) Apple

Apple güncelleme konusunda en iyi politikaya sahip 5 yıl büyük güncelleme vermekte ve hala eski modellerine bile güvenlik veriyor.

2-) Samsung

S10 ve sonrası amiral ve üst düzey cihazlar için 3 yıl major güncelleme + aylık güncelleme alanlar için 2 3 aylık alanlar için 1 yıl güvenlik güncellemesi S10 öncesi amiraller ve orta ve giriş seviye telefonlar için 2 yıl major güncelleme + aylık alanlar için 2 üç aylıklar için 1 yıl güvenlik güncellemesi. 

3-) Xiaomi

Amiral modellerine ve orta üste 2 yıl orta segment ve giriş için 1 yıl ana güncelleme ve düzenli güvenlik güncellemesi. 

4-) Huawei 

P ve Mate serisinin Pro modelleri 3 yıl düz P ve Mate serisi ve bazı Nova serisi modeller 2 yıl P lite, Mate lite ve P Smart Modelleri ve bazı Nova serisi cihazlar 1 yıl ana güncelleme orta segmentteki modelleri ise hiç ana güncelleme almıyor sadece düzenli güvenlik güncellemeleri alıyor. 

Politikalar bu şekilde açıkçası Huawei ve Xiaomi nin politikasının ardından Samsung'a şükrediyorum bence politikası iyi evet arkadaşlar bu konumuz bu kadardı hayırlı akşamlar. 
7 Comments
AlperA10s
Active Level 9
Diğer
Google'ın da güncelleme politikası gayet iyi; Google, pixel model telefonlara 3 büyük güncelleme(anrdoid) garantisi veriyor. Hiç fena sayılmaz.
Diğer
O iyi olmazsa olmaz zaten sektörün sahibi o ben 4 büyük marka için sadece bahsettim google Türkiye de pek satmıyor
HaşimA22
Expert Level 5
Diğer
apple ın modele güncelleme yetiştirme derdi yok yılda 1 model bas 5 güncellemeyi 😂
Diğer
Kesinlikle sjsksks
Diğer
En iyisi google 4 yıl hüncelleme veriyor fakat türkiyede satılmıyor :(
Diğer
Evet en iyisi o fakat Türkiye de olmadığı için maalesef Türkiyenin en iyisi değil
inf4ndroid
Expert Level 5
Diğer
Neyse ki subjektif bir durum 😊