Original topic:

­čô▒Ôüë´ŞĆ­čö╗Android 15 Bluetooth'u Tamamen Kapatman─▒za ─░zin Vermeyecek­čô▒Ôüë´ŞĆ­čö╗­čĹç

(Topic created on: 04-05-2024 08:52 PM)
101 Views
SonerA345G
Expert Level 2
Options
Di─čer
Google'─▒n yeni Cihaz─▒m─▒ Bul a─č─▒, Android telefonun kullan─▒m─▒n─▒ etkileyecek bir yan etkiyle geliyor. Bluetooth'u yaln─▒zca duraklatabileceksiniz, tamamen kapatamayacaks─▒n─▒z. ─░┼čte detaylar

image

Cihaz─▒m─▒ bul a─č─▒, telefonlar─▒n, kulakl─▒klar─▒n ve di─čer Bluetooth ├Âzellikli izleyicilere sahip cihazlar─▒n─▒ bulunmas─▒n─▒ daha kolay hale getirecek. A─ča kat─▒lan milyarlarca Android cihaz birbirleriyle ileti┼čim kurarak devasa bir konum takibi a─č─▒ olu┼čturacak. A─ča kat─▒lan her cihaz yak─▒ndaki cihazlar─▒n al─▒p GoogleÔÇÖa iletti─či bir t├╝r ┼čifrelenmi┼č konum i┼čareticisi g├Ânderecek. B├Âylece yaln─▒zca kay─▒p cihaz─▒n sahibi cihaz─▒n nerede oldu─čunu g├Ârebilecek. Ancak bir sorun var; Bu sistemin d├╝zg├╝n ├žal─▒┼čmas─▒ i├žin BluetoothÔÇÖun s├╝rekli a├ž─▒k olmas─▒ gerekiyor. Peki, Google nas─▒l ├ž├Âz├╝m sunacak?

Bluetooth otomatik a├ž─▒lacak

Bluetooth s├╝rekli a├ž─▒k konumda ve kullan─▒c─▒n─▒n konumuna ping ataca─č─▒ndan pil ├Âmr├╝ sorunu ortaya ├ž─▒kacak. Google, Android 15ÔÇÖte BluetoothÔÇÖu kapatmak yerine etkili bir ┼čekilde duraklatman─▒za olanak tan─▒yan bir ├ž├Âz├╝m ├╝zerinde ├žal─▒┼č─▒yor.

Kullan─▒c─▒, BluetoothÔÇÖu kapatmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒nda ertesi g├╝n tekrar a├ž─▒laca─č─▒na dair bir uyar─▒ alacak. Bu, Cihaz─▒m─▒ Bul gibi ├Âzelliklerin ├žal─▒┼č─▒r durumda kalmas─▒n─▒ sa─člarken pilden tasarruf edilmesine olanak tan─▒yacak. Bluetooth ba─člant─▒s─▒n─▒n otomatik a├ž─▒l─▒p kapat─▒lmas─▒ ├Âzelli─čini t├╝m cihazlar─▒n desteklemeyece─či tahmin ediliyor.

10 Comments
Di─čer
Bi a├židan mant─▒kli zaten son 3 4 aydir saat yuzunden kapatmiyorum ama cihazimi bul icin gercekten iyi bisey ama bunu nasil efektif yapicaklar orasi pekte guven vermiyo donanimsal olarak bir iyilesme gerekir pil ve Bluetooth acisindan
SonerA345G
Expert Level 2
Di─čer
Bakal─▒m hocam nas─▒l yapacaklar hay─▒rl─▒s─▒ ­čÖé
Emirhan_S23
Active Level 6
Di─čer
Bt u hi├ž kullanmayan birisi neden pil ├Âmr├╝nden feragat etsin ki bilmiyorum pek mant─▒kl─▒ gelmedi dondurma vs olay─▒ ne l├╝zum var sanki
SonerA345G
Expert Level 2
Di─čer
E─čer ├žok tepki al─▒rsa google yapmaz bunu.
Emirhan_S23
Active Level 6
Di─čer
Bilmiyorum olabilir
Di─čer
Bizi daha iyi dinleyebilmeleri i├žin dostum
Emirhan_S23
Active Level 6
Di─čer
Ama├ž o zaten ba┼čka bir ama├ž yok ama bunu kapatman─▒n bir yolu olmal─▒ sa├žmal─▒k yani
0 Likes
onurtuna
Expert Level 5
Di─čer
Bu ├Âzelli─či zorunlu yapmalar─▒ ├žok sa├žma!­čśí
SonerA345G
Expert Level 2
Di─čer
Mlfs