cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Adana Samsung Yüreğir Servisi

(Topic created on: 08-15-2020 09:07 PM)
321 Views
yasintohum
Beginner Level 2
Options
Beyaz Eşya

10.08.2020 günü Adana Gizerler mağazasından Nakit olarak Samsung marka buzdolabı,mikrodalga fırın, 8 adet klima aldım.13.08.2020 günü Servis personeli gelerek eşya kurulumuna başladı.Klima kurmaya gelen ismini sonradan öğrendiğim Muhittin isimli servis personeli ile yanındaki personel akşam saat 19.30 a kadar bir dairede bulunan 4 klimayı takabildi.Nedeni sorulduğunda sıfır olan ve klima tesisatı hazır bulunan dairenin elektrik tesisatının sorunlu olduğu bu nedenle yavaş ilerlediğini söylemesi üzerine servis aranarak Şehriban hanıma personelin yavaş hareket ettiği bildirilmiş,Şehriban hanım sizin telâşınız neden personel 21.00 e kadar bitirir diyerek cevap vermiştir.Şehriban hanım personeline tekrar telefon ile aradığında Muhittin usta tarafından 5.klimanın kurulduğu (Bende fotoğrafları mevcut görüşme esnasında sadece 4 klimadan 1 I faal diğerlerinin 3 klimanın iç üniteleri monte edilmiş elektrik bağlantısı yok,ayrıca yanımda Müdürü Şehriban hanıma 5 klima taktım diyerek neden yalan söyledi?)söylenmiş Muhittin ustaya 4 klimanın daha kutusundan çıkarılmadığı neden yalan söylediği tesisatla ilgili sorun olmadığı söylendiğinde cevap alınamamış!Saat 20.30 da yeni daireye sadece 1 klima montaj edilmiş neden devam edilmediği sorulduğunda yarın sabah devam edileceği söylenmiş,Ertesi sabah yani 14.08.2020 günü Muhittin usta gelerek montajlara devam ederken klimaların iç ünitelerine ekte gönderdiğim resimlerde görüldüğü gibi kapıların çarptığı bunları sol tarafa 5 cm.kaydırsa sorunun çözüleceği mantık çerçevesinde anlatılsa da ben yirmi yıllık ustayım,(tekrar sıfır olan ve klima tesisatı hazır olan dairenin klimaların üst tarafından tekrar kırılarak elektrik tesisatını iç ünitenin solundan döşenmezse) bu şekil olacağını söylemesi üzerine işi bırakması ve daireden ayrılması istenerek Gizerler firması aranarak 15 gün cayma hakkımızı kullanacağımız ve aldığımız beyaz eşyaların hepsini iade edeceğimiz(Samsung Yüreğir Servisi yüzünden)bildirilmiştir.Daha sonra servisten arayan Mustafa bey arayarak sabah erkenden başka bir ekip gönderileceğini ve eksiklerin giderileceğini söyledi.Bu gün 15.08.2020 günü gelen Samsung Yüreğir Şubesinden Ekrem Usta gelerek diğer klimaların montajını ve eksikleri gidererek tek tek kontrol etmiştir. Giderken 300 lira kaynak bedeli olduğunu söylemiş nakit olarak 300 lira servis personeline verilmiştir.3 kapalı ve 1 açık yarım kutu klima montaj setinin ve bakır boruların kullanılmadığı bu nedenle bana verilmesi üzerine (1 dairede yarım kutu montaj kiti ve bakır borunun gittiği 2 daire aynı boyut ve aynı tesisat var birinde 4 kutu diğerinde yarım kutu montaj kiti nasıl gidiyor?Açıklar mısınız. )Daha önce gelen Muhittin ustanın diğer daire için böyle açıklama yapmadığı ve fazla bir malzeme iade etmediği söylenmiş,Muhittin ustanın onları dairede montaj esnasında kullanmış olabileceği söylenmiştir. (Ayrıca montaj esnasında doğalgaz peteklerinin üzerine birşeyler örtmesi arasının dolduğunda temizliğin zor olacağı,montajdan sonra artan dökülen kutu ve parçaları atması söylendiğinde benim işim değil diyerek cevap veriyor)İş bitti derken şükür Mustafa bey arayarak konferans görüşmeye alarak Muhittin usta,Ekrem Usta ile montaj kiti kim aldı,kim almadı diyerek kimin ne yaptığını anlamaya çalışmıştır.Ekrem usta 3.5 kutu montaj kiti bıraktı,Muhittin usta birşey bırakmadı ve bilgi vermedi demem üzerine Montaj kitinin arabasında olduğu ve iade edeceğini söylemesi ile sabır taşı çatlamıştır.Bende bunu duyunca bana ait ve parası ödenmiş olan bu malzemenin bana bilgi vermeden arabasında ne işi olduğu sorularak artık kendilerini muhatap almayacağım beni Samsung Yüreğir Servisinden kimsenin aramaması ve rahatsızlık vermemelerini söyledim.Gerekli yerlere şikayet ve müracaat edeceğimi belirttim.Samsung Merkez olarak sizden isteğim bu anlattığım konunun gereğinin yapılması,Bir daha kesinlikle Samsung Yüreğir Servisinden kimseyle muhatap edilmemek.Servis ihtiyacım olunca sakın ha sakın o şubeden kimseyi göndermeyin.Gerekirse not alın...Lütfen Samsung firmasına yakışanı yapın Samsung pişmanlıktır dedirtmeyin.Bir servis için markayı lekelemeyin.

20200814_114218.jpg

20200814_114203.jpg

20200813_202712.jpg

20200813_180034.jpg

20200813_175818.jpg

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Beyaz Eşya

Merhaba yasintohum,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Konunun detaylı incelenebilmesi için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. Sizlerden alacağımız detaylı bilgiler ışığında, yardımcı olmaya çalışacağız.

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
1 Comment
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Beyaz Eşya

Merhaba yasintohum,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Konunun detaylı incelenebilmesi için tarafımıza aşağıdaki link üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. Sizlerden alacağımız detaylı bilgiler ışığında, yardımcı olmaya çalışacağız.

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.

MOD

0 Likes