Highlighted
Beginner Level 2

Merhaba ;

 

Samsung markası altında "Akıllı Ev Güvenlik Kiti" adı altında akıllı ev güvenlik sistemi satıyorsunuz, biriminizde çalışan hiçkimse bunun ne olduğunun farkında değil. Televizyon bölümü telefona, telefon bölümü beyaz eşyaya, beyaz eşya tekrar televizyona aktarıp duruyor... Yaşadığım sorun hakkında her seferinde ilgili kişiye minimum 4-5 operatör geçerek ulaşabiliyorum. O son ulaştığım kişi de sorunumu çözemiyor, yanlış yönlendiriyor.

Saatlerce sizlere sorunumu çözdürebilmek için aramaktan mail atmaktan, kargo göndermekten sıkıldım usandım.

Konumun özeti şu şekildedir :

02.06.2020 tarihinde Shop.Samsung.com online alışveriş sitesi üzerinden "Akıllı Ev Güvenlik Kiti" satın aldım. Taşınmam nedeni ile internetim geç bağlandığı için 20.06 da devreye alabildim fakat Zipato Siren ürününü tanıtamadım.

Samsung da (yaptığım onlarda görüşmeye istinaden kanaatim) bu ürünleri tanıyan bilen olmadığı için de kısaca kullanımını özetleyeyim. SmartThings akıllı hub var, buna aldığınız sensörleri tanıtıp akıllı ev sistemi oluştuyorsunuz. Hareket sensörü, su basma sensörü, kapı sensörü ve alarm.

Tüm sensörleri sorunsuzca tanıttım, fakat Zipato Siren sisteme eklenmedi. Her türlü sıfırlamayı ve yolu denedim, SmartThings Hub bu ürünü algılamıyor.

Destek için sizi defalarca aradım, yönlendirdiğiniz tüm denemeler de başarısız oldu. En son telefon operatörleriniz servis talebi açmamı ve SmartThings Hub ile Zipato Siren'i servis kaydı açıp göndermemi söyledi. Ürünlerimden Zipato Siren problemli, çünkü Hub diğer ürünleri çalıştırabiliyor sorunsuz. Fakat çözüm yetkiliniz Zipato Sireni Samsung Hub ile birlikte göndermem gerektiğini söyledi. Bende bu konuda sağlam ürünü neden gönderiyorum ısrarında olduğumda sürecin bu şekilde olduğunu, birlikte deneneceklerini belirtti.

Diğer bir konu da Servis Talebi formunda aldığım ürünün (Akıllı Ev Güvenlik Kiti) iade ürün adında hiçbir ürün tanımı ile eşleşmiyor oluşu. Bunu paket olarak satıyorsunuz. Samsung destek hattına telefon ile ulaşarak bu konuyu ilettiğimde de yetkili devam etmek için herhangi farklı bir ürünü seçip kayıt oluşturmamı tarif etti. Dolayısı ile tarafınıza gönderilen ürünler Smartthings Hub ve Zipato Siren olmasına rağmen arıza formunda "Note 9 S Pen-Siyah(EJ-PN960BBEGWW)" seçebildim.


(Not: Zipato internet sitesi satışında turuncu ledli görünüyor,bana gelen mavi renk, bu konuda da bana iade edilmiş sorunlu ürün gönderdiğinizi düşünüyorum artık.)

Ve bu durumu da telefon ile kayıt açtırıp çözüm yetkilisi ile görüşüp, mail olarak talep edilince mail olarak da yazıp sizleri bilgilendirdim, bir aksilik terslik olmasın diye ! Tüm belgeleri kayıtları ile.

Yurtiçi kargo ile 23.06 tarihinde gönderdiğim ürün size kargo tutanaklarına göre 24.06 tarihinde ulaştı. Ama kayıt girişini 29.06 tarihinde yaptınız. Burada bile 5 günlük arıza sürecimi uzattınız. Bu konuda bile doğru dürüst muhatap bulamadım, saatlerce mesai harcamak zorunda kaldım.

Mevcut durumum :

Arızalı ürünüm ile ilgili tüm süreci buradan size yazdım, mail attım, telefonla görüştüm. Tüm yönlendirme işlemlerini siz yaptınız. 23.06 tarihinde sizlere Samsung SmartThings Hub ve Zipato Siren i göndermiştim. Bugün 02.07 tarihinde (Zipato Siren) bana geri gönderilmiş, diğeri (SmartThings Hub) kayıp, yada sağlam ürünü arıza çözümü için serviste bıraktınız ve bana bozuk olanı geri gönderdiniz !!

Ürünün üzerine ürünleri ayrı ayrı arıza kaydı açın yazılmış. Arıza kaydında ürünlerinizin kaydı kodu bile çıkmıyor, böyle bir anlayış olabilir mi. 10 gündüz insanı boşa oyalıyorsunuz. Derhal sorunumu çözün.

----------------
NOTUNUZ :
ÜRÜNÜ İŞLEME ALABİLMEMİZ İÇİN;
SAMSUNGWA TEKNİK SERVİS SİSTEMİNDEN ARIZA KAYDI AÇIP ÜRÜNÜ FATURASI İLE BİRLİKTE VE TAKİP NUMARASI KAYDI İLE BİZE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.

KAYDINIZ VAR İSE TAKİP NUMARASI İLE GÖNDERİNİZ
---------------

Tüm işlemleri SamsungWA dan servis kaydı oluşturarak yaptım. Kayıt Var ! Fatura da kayıt içine yüklendi!!

EL İLE : HER ÜRÜN İÇİN AYRI AYRI KAYIT AÇILMASI GEREKMEKTE DİKKAT YAZMIŞSINIZ.

Peki sattığınız ürünlerin ürün kodlarının sisteminizde yer almadığını, bana operatörünüzün herhangi bir ürün kodu ile gönderin, önemli değil dediğini biliyormusunuz !!! Bana her ürünü ayrı ayrı gönder talimatı gelse idi her ürünü ayrı ayrı gönderirdim. Zipato Sirenim arızalı, SmartThings Hub sağlam zaten. Bana müşteri temsilciniz üstüne basa basa "İKİSİNİ BİRLİKTE GÖNDERİN" dedi. Sağlam ürünüm kayıp, yada sağlam ürünü tamire aldınız, bozuk ürünü 10 gün sonra geri gönderdiniz !

Derhal mağduriyetimi giderin, lütfen !

Sorun var, muhatap kim çözecek kim belli değil, iki parça gönderin diyorsunuz, sonra birini geri gönderip her ürün için ayrı arıza kodu açın diyorsunuz. Zaten ürünün biri sağlam neden gönderiyorum diye soruyorum açıkça ve ısrarla, onu da gönderin diyorsunuz. Neden ayrı arıza kaydı oluşturun demiyorsunuz bana, ki Hub arızalı değil, birbirini görmüyor akıllı ev sistemi bu.

Günlerce sizlere sorunumu anlatacağım diye telefon etmeye mail atmaya bıktım. Yüze yakın operatör ile saatlerce ses kaydım var.

Israrla söylüyorum sorunumu bir an önce çözün. Bana sağlam SmartThigs Hub'ımı ve sağlam Zipato Siren gönderin. Çok acil.

Samsung markasından soğuttunuz insanı bu nasıl bir servis hizmetidir, bu nasıl müşteri memnuniyet politikasıdır.

 

1 KABUL EDİLEN ÇÖZÜM

Kabul Edilen Çözümler
Highlighted
Moderator
Moderator

Merhaba Mesut3000,

 

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

 

Konu ile ilgili inceleme süreci devam etmektedir. Süreç tamamlandığında tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Anlayışınız için teşekkürler.


MOD​

Çözümü orijinal iletide görüntüle

Yanıtla
Yükleniyor...
1 Yorum
Highlighted
Moderator
Moderator

Merhaba Mesut3000,

 

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

 

Konu ile ilgili inceleme süreci devam etmektedir. Süreç tamamlandığında tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Anlayışınız için teşekkürler.


MOD​

Çözümü orijinal iletide görüntüle

Yanıtla
Yükleniyor...