Highlighted
Expert Level 2

2020'nin başında ABDdeki Ces fuarında birden fazla cihaz tanıttı ama bu fuarda en dikkat çeken "Ballie"ydi.

 
Bu gönderide size Robit Ballie tanıtacağım.Gönderiyi beğenirseniz sevinirim.
 
Fiyatı hakkında bir bilgi yok ama Tenis Topu şeklinde tüm evdeki teknolojileri kontrol edebilen evcil hayranlarınızı ve çocuklarını eğlendiren bir robot....
 
 
 
image
 
 
Samsung’un robot vizyonunu “evinizdeki yardımcınız” olarak tanımlayan Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Bölümü Başkanı ve CEO'su H.S. Kim, Las Vegas’taki etkinlikte kullanıcıları anlayan, destekleyen ve evin her yerinde aktif olarak gereksinimlere cevap veren küçük, yuvarlanan bir robot olan Ballie'yi de tanıttı.
 
 
Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Baş Bilim Araştırmacısı Sebastian Seung ise Ballie hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı. Seung, cihazın üzerindeki yapay zekâ kabiliyetleri sayesinde bir fitness asistanına ve insanların değişen ihtiyaçlarına çözüm arayan mobil bir arayüze dönüştüğünü aktardı. Seung, “Yapay zekânın kişiselleştirilmiş bakımın geleceği olduğuna inanıyoruz. Cihaz üzerindeki yapay zekâyı gerçekten kişiselleştirilmiş deneyimlerin merkezi olarak görüyoruz. Cihaz üzerindeki yapay zekâ, kişiselleştirme gücü sunarken bilgilerinizi kontrol etmenizi ve gizliliğinizi korumanızı sağlıyor” dedi.
 
 
Samsung Ballie adlı bu akıllı ev asistanı, çok eksenli jiroskopu ve bant şeklindeki tekerleği  ile evin içinde rahatça gezebiliyor. Kullanıcılar, ev içinde bulunan tüm akıllı cihazları kontrol edebilen bu minik gezen robot ile ve bu robotun üzerindeki kameralar aracılığıyla evdeki çocuklarını ve evcil hayvanlarını da gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor
 
Ballie, havanın durumuna göre ısıtmayı ayarlıyor, perdeleri açıp, kapatıyor, evdeki köpeğinizi veya kedinizi eğlendirecek aktiviteler yapıyor ve hatta evinizin kirlilik durumunu kontrol edip,siz eve gelmeden akıllı süpürgenizi çalıştırıp da odaların temizlenmesini sağlayabiliyor. Samsung Ballie’nin fiyatı ve çıkış tarihi hakkında ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
 
Işte tanıtımda hazırlanan video;
 
 
Peki siz ne düşünüyorsunüz? Fiyatı ne olmalı??
 
XxDarkninjaxX 
4 Yorum
Highlighted
Active Level 7
Robot Ballie çok iyi düşünülmüş. Fiyatı 5 bin civarında olur bence. Bu arada bizleri bilgilendirdirdiğin için teşekkürler..
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Rica ederim.
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Active Level 8
güzel gönderi bence bi 8000 bini var
bir robot süpürge bile 3000 bin
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
İnşallah daha ucuz olur ama vergisi de var
Yanıtla
Yükleniyor...