Original topic:

[מדריך] הבית החכם של סמסונג - מזגנים

(Topic created on: 05-23-2023 01:59 PM)
363 Views
nadau3
Options
נושאים כלליים
היי ממברס,

היום אני אמשיך בסדרת הפוסטים על הבית החכם
ויחד עם הקיץ החם שעומד בפתח הנושא שלנו היום יהיה - המזגנים!

image

מהם היתרונות של מזגן חכם?

המזגן החכם באקלים הישראלי הוא נכס שלא יסולא בפז, בעזרת חיבור המזגן לרשת יפתח לנו מכלול של דברים שנוכל לבצע:
  • נוכל להדליק את המזגן בדרך הביתה כדי להכנס לבית ממוזג ונעים אחרי יום חם בחוץ.
  • נוכל כמובן להשתמש בחיישני טמפרטורה כדי להגדיר טמפרטורה בחדר שבה המזגן יתחיל/יפסיק לעבוד.
  • נוכל להגדיר "שעוני שבת" לשומרי המסורת שאיתנו
  • נוכל תמיד לוודא שאנחנו לא משאירים את המזגן דולק כל הלילה בעזרת טיימרים כדי לחסוך בקצת הוצאות חשמל מיותרות.
מה הדרכים בהם נוכל לשלוט במזגן

אז יש מגוון דרכים בהם אנחנו נוכל לשלוט במזגן - חלקם יהיו מותנים בזה שהמזגן חכם וחלקם ידרשו אביזרים חיצוניים שיעזרו לנו.

1. מזגן חכם - הדרך הכי נפוצה במזגנים החדשים היא בעזרת חיבור שלהם לרשת האינטרנט בעזרת וויפי מובנה ושליטה באמצעות יישום בטלפון. היתרונות הם כמובן התממשקות ברמה הגבוהה ביותר אבל חיסרון משמעותי זה שאם יש כמה חברות של מזגנים בבית זה יכול לסרבל את העבודה בכמה יישומים.

2. מכשיר חכם למזגןהדרך השניה ולדעתי המומלצת ביותר למזגנים שלא הגיעו עם חיבור מובנה לרשת - זה יהיה בעזרת מכשיר ייעודי לשליטה במזגן מרחוק שנציב באותו החדר עם המזגן והוא יעביר את ה"מסרים" שלנו למזגן. המכשיר יוכל גם לקלוט את הטמפרטורה בחדר ולווסת את המזגן בהתאם.

3. שלט אונברסלי חכם - כמו שרשמתי בפוסט על שלטים חכמים, יש לנו אפשרות לשלוט במזגן בעזרת שלט חכם כללי שמתאים להמון סוגי שלטים, ובין היתר גם למזגנים. החיסרון כאן יהיה שאנחנו לא נקבל פונקציות מיוחדות למזגן אלא שלט בסיסי מאוד וזהו.

הערה - בכל האפשרויות שציינתי למעלה, נוכל אחרי כל ההגדרות לחבר את היישומים לשליטה במזגן לתוך יישומים מרכזים כמוSmartThings אוGoogle Home. ולמי שטרם הכיר ויודע איך נוסיף אותם לשם מוזמן לקפוץ לפוסטים הקודמים שלי בנושא בקישורים הבאים:

מזגן חכם

סוג המזגן הראשון זה המזגן החכם, 
אם קניתם לאחרונה מזגן חדש, כמעט כל דורות המזגנים מה3-5 שנים האחרונות תומכים בשליטה באמצעות יישום וחיבור המזגן ישירות לרשת הWifi בבית- כמובן תמיד לוודא במפרט כדי להמנע מאי נעימויות לאחר ההתקנה.
וגם בקטגוריה הזאת יש לסמסונג מזגן חכם שנשלט באמצעות יישום הSmartThings.

image

במזגן סמסונג-
לאחר התקנת המזגן בבית נפתח את יישום הSmartThings במכשירי הסמסונג שלנו > נלחץ על כפתור ה+ > הוסף מכשיר, ונבחר את המכשיר שיש ברשותנו.

בדגמים של חברות אחרות -
נפתח את חוברת הוראות היצרן ונבדוק איזה יישום נצטרך כדי לשלוט במכשירים> נוריד את היישום מהחנות ונגדיר חשבון חדש.
בסיום תהליך ההתחברות הראשונית נלחץ על כפתור ה +/הוסף/Add שיופיעו במסך הראשי> ונחבר בעזרת מעקב אחרי הוראות ההתקנה.

טיפ: במרבית המזגנים אופציית הוויפי במזגן לא מופעלת מראש, לכן תמיד לבדוק בהוראות הפעלה איך מדליקים את האופציה בעזרת השלט שקיבלתם.

מכשיר חכם לשליטה במזגן

אז הגענו לדירה שכורה, המזגן קיים, ואין לנו יכולת או תקציב להתעסק בהתקנה שלו?

כאן מגיע פיתרון מצוין של מכשיר חכם שכל תפקידו זה לשלוט במזגן.
עיקרון ההפעלה שלו בנוי על שימוש בו בתור שלט. 

בשונה משלט חכם רגיל בגלל שהוא ייעודי למזגנים הוא מגיע עם כמה פיצרים אקסטרה, כולל תרמוסטט לזיהוי הטמפרטורה בחלל החדר וכמה הגדרות נוספות כמו טיימרים מדויקים יותר ומצבי שינה.

בקטגוריה הזאת יש לנו בארץ 2 חברות מוכרות יותר, אבל כל מוצר של חברה אחרת יוכל לעשות את העבודה,
החברות הם סנסיבו וSwicher שיחסית נפוצות בשוק הישראלי.

image

המכשירים מגיעים לרוב עם חיבור usb ובהתקנה ראשונית מאוד פשוטה שכוללת הרשמה לחשבון, נחבר אותם לרשת הWifi הביתית> נבחר את המזגן שיש לנו> ונתחיל לתפעל אותו בלי הגדרות מיותרות

image

טיפ: בכל התוכנות לניהול מזגנים בסגנון, אם המזגן פועל/כבוי וביישום מופיע הפוך, יש בהגדרות אפשרות שנקראת "שינוי מצב הפעלה" שבו אתה אומר ליישום מה המצב של המזגן וכך בעצם מאפס אותו שיהיה באותו מצב כמו המזגן.

שלט אוניברסלי חכם

כמו בפוסט שלי מתחילת סדרת הבית החכם, יש לנו תמיד אפשרות לרכוש שלט אוניברסלי חכם שבעצם מרכז את כל השלטים בחדר, בגלל שבסופו של דבר המזגן יכול לפעול בעזרת שלט רגיל אז אפשר ללמד את השלט החכם.

למי שלא מכיר את השלט החכם ואיך הוא עובד, מוזמן לקפוץ למדריך שלי בנושא בקישור הבא: שלט חכם

מניסיון אישי, הפעלת וכיבוי המזגן עובדים בצורה טובה, אבל הפיצרים של חיישני הטמפרטורה, וכל מיני הגדרות שמותאמות למזגן חסרות מאוד אז ההמלצה שלי תיהיה:
  • למזגנים העיקריים בבית - נקנה מכשיר ייעודי שייתן לנו הרבה יותר סדר ואפשרויות
  • למזגנים פשוטים או באזורים לא קריטיים - נשתמש בשלט חכם אוניברסלי שייתן מענה ליותר מכשירים אבל פחות פונקציות.
image

למי שלא מעוניין לעבור על הפוסט הדרכה בנושא, 
בקצרה להגדרת המכשיר> מורידים את היישום שרשום בחוברת ההוראות> פותחים חשבון ביישום> בסיום ההגדרה לוחצים על כפתור ה+ ומוסיפים את השלט החכם ליישום> בסיום ההגדרה נלחץ על השלט שהוספנו ושם נבחר שוב על כפתור + ונוסיף את המזגן שנרצה להגדיר.

לפני סיום הרחבה קלה למעוניינים

סמסונג בארץ בנוסף לכל המזגנים הביתיים מספקת מזגנים גם לתעשיה ומשרדים עם טכנולוגיות חכמות 
ועם מגוון שיכול להתאים להמון סוגי מבנים ואזורים.

בגלל שזה שוק מאוד ספציפי למי שרוצה להרחיב בנושא ולהכיר עוד מגוון מוזמן לקפוץ לאתר סמסונג ולהרחיב בקישור : https://www.samsung.com/il/business/system-air-conditioners/

וזה הכל להיום?
אז מה איתכם? מוכנים לקיץ הקרוב?

אנחנו מתקרבים לסיום הסדרה - אז אם יש נושא שתרצו שארחיב לגביו שטרם רשמתי, מוזמנים לרשום לי בתגובות 😃

שבוע נהדר וחג שבועות שמח לכולם

9 Comments
נחום
Expert Level 5
נושאים כלליים
כך עושים שגרירים. מדריך מושקע ומעולה נדב!
נושאים כלליים
וואי נדב כמה חיכיתי לפוסט כזה ! יש לי פה מזגן חכם ולא הייתה לי שום שניה להתייחס אליו ולהבין מי נגד מי.
נושאים כלליים
כשאתה הופך את המזגן לחכם זה משנה חיים לגמרי
בקיץ במיוחד
APhoto4u
Expert Level 5
נושאים כלליים
תודה רבה על פוסט מקיף ומושקע 👌
נושאים כלליים
טיימינג מושלם!
במזגן אצלי בבית (הלא חכם) להגדיר שעות כיבוי והדלקה אוטומטיים זה אתגר בפני עצמו, כי באמת שלא ברור איך עושים את זה, כך שיוצא מצב שהוא נדלק ונכבה מתי שבא לו פשוט.

פוסט נהדר כמו תמיד, תודה אלוף!
שמואל
Expert Level 5
נושאים כלליים
מדריך נהדר נדב היקר!
תודה על כל ההשקעה,היה תענוג לקרוא את הפוסט והכל היה מובן וברור מאוד,לצערי אין לי מזגן חכם בבית אבל אולי אקנה שקע חכם מהפוסטים הקודמים ואהפוך את המזגן שלי לקצת פחות טיפש😉
0 Likes
נושאים כלליים
מעולה נדב תודה על המדריך!
מחכה לשולט שלטים שלי שיגיע במיוחד בשביל זה 😁
0 Likes
Nivnaor32
Expert Level 5
נושאים כלליים
פוסט מעולה!!
הסנסיבו הזה נדיר אני בכלל לא יודע איפה השלט של המזגן😆
0 Likes
NoamMeir
Expert Level 5
נושאים כלליים
איזה פוסט מושלם, במיוחד לימים החמים האלה! נהנתי לקרוא את הפוסט המושקע הזה, ואולי איישם את הטיפים אצלי במזגן :)
0 Likes