Original topic:

[לילה] השוואה בין מצבי צילום שונים

(Topic created on: 09-19-2021 03:50 PM)
300 Views
Digitai
Options
נושאים כלליים
הנה השוואה פשוטה וזריזה בין מצב צילום 'לילה' לחשיפה ארוכה במצב 'מקצועי'

image
מצב 'לילה'

image
מצב מקצועי

במצב צילום 'לילה' עדיין המצלפון מצלם ברגישות ISO גבוהה (לא צריך לפתוח וויקיפדיה) מה שעדיין מופיע כתמונה עם גרעיניות מסויימת.

image
מצב 'לילה'. חיתוך וגדלה של כ200%

ניתן לראות כי התוצאה מרשימה מאוד אבל עדיין יש מעט חוסר אחידות ו"מריחות" בשמיים, וחוסר בפרטים באזור הימני-אמצעי ('לשון' הים שנכנסת לחוף) וקו הרקיע קצת פחות חד.

image
מצב 'מקצועי'. חיתוך והגדלה של כ 200%

ניתן לראות כי התמונה עשירה יותר בפרטים בעומק הפריים. הצבעים מדוייקים יותר, החשיפה מדוייקת יותר וניתן לראות את הכוכבים בשמיים. הודות לחשיפה הארוכה, ניתן לראות את תנועת הרכב בכביש שלמורדות ההר (או שזה היה 'הפלאש' בביקור בארץ הקודש? 🤔)

(הגרעיניות בפריים קיימת, מאחר ולא הסרתי אותה בשלב עיבוד התמונה. בחירה אסטטית).

בשורה התחתונה
מדובר בצילום בחושך כמעט מוחלט, ככך שאני ממש לא קטנוני לגבי יכולות הצילום במצב הלילה המובנה. מוד זה מאפשר לצלם באחיזה מהיד וללא צורך בייצוב של המצלפון ע"ג חצובה למשל, מה שכן עשיתי בפריים שצולם במצב מקצועי.

הלוואי שהיה מצב לילה שכזה גם במצלמות "אמיתיות".

ככה פחות או יותר, נראית הסצנה בעין:
image

מרשים, כבר אמרתי?
33 Comments
NoamMeir
Expert Level 5
נושאים כלליים
האמת שפחות הבנתי מהפוסט מה אתה יותר מעדיף - מצב לילה או מצב מקצועי? אני קצת יותר מתחבר למצב הלילה, כיוון שבאמת לא צריך חצובה ובסופו של דבר התמונה יוצאת מוארת ויפה. מצד שני, במצב המקצועי אפשר יותר לשלוט על הנתונים והוא הכי מתקרב למה שהמצלמות המקצועיות יכולות לעשות.
בכל אופן - תמונות יפות ביותר, ממש גורם לי רצון לחזור למקום :)
נושאים כלליים
בהרבה מקרים אני מעדיף לעבוד עם מצב הלילה. הוא מוציא תוצאות טובות מאוד בייחוד בעדשה הראשית (f/1.8)
אבל -
במקומות מ א ו ד חשוכים, הוא לא מוציא תוצאות שאני מגדיר כאיכותיות ולכן העבודה בחשיפה ארוכה עדיפה בעיני.

אולי אכתוב בהמשך איך בעצם עובד מצב הלילה.
יש הרבה טכנולוגיה מאחורי הקלעים, שבעיניי מדהימה מבחינת המורכבות שלה.
שוקי
Expert Level 5
נושאים כלליים
קודם כל פוסט ממש מעשיר
שאלתי היא:
האם במצב לילה אני יכול גם לעשות "מריחה" של פנסי הרכב?

נושאים כלליים
במצב לילה לא ניתן לקבל "מריחה" של תנועה. הטכנולוגיה שמאחורי זה, תפקידה להפיק תמונות חדות ככל האפשר ולכן אובייקטים נעים לא יופיעו מרוחים, אלא באחת מהנקודות שלהם במרחב הפריים.
שוקי
Expert Level 5
נושאים כלליים
אז מבין מיזה שמצב לילה בעצם מכניס יותר אור לחיישן במהירות תריס רגילה
בשונה ממצב מקצועי
נושאים כלליים
לא בדיוק.
יש כאן צילום של הרבה הרבה תמונות בחשיפות איטיות (אבל לא ארוכות) וברגישות גבוהה. לאחר מכן נעשה עיבוד שמחבר את כלל החשיפות ומפחית את הרעש הדיגיטלי בצורה מדהימה (יש אופציה כזו רק בפוטושופ וכאן - זה בכף היד! )
NoamMeir
Expert Level 5
נושאים כלליים
יאפ אתה צודק, בחושך ממש הגרעיניות די מגעילה אבל בכללי אופציה מדהימה
נושאים כלליים
מעולה! השוואה מפורטת שמוסיפה מידע חשוב👌
נושאים כלליים
כן רואים הבדל לטובת המצב המקצועי, אבל כמו שאמרת, צריך חצובה וידע, שזה חסר לרוב.
התוצאות של מצב לילה יצאו לך לא רעות גם הן, וזה מצב למשתמש הפשוט 🙂
תמונות יפות!