Original topic:

טיפים וטריקים בצילום | חלק 1

(Topic created on: 10-24-2021 05:31 PM)
68 Views
NoamMeir
Expert Level 5
Options
נושאים כלליים

טיפים וטריקים.png

היוש לכם, וברוכים הבאים לחלק הראשון מבין שני החלקים של "טיפים וטריקים בצילום"!

התלבטתי אם לקרוא לפוסט הזה מדריך, פוסט מידע, עזרה.. אבל זה לא באמת משנה! העיקר שתהנו מקריאתו, תלמדו כמה דברים ואפילו תיישמו אותם.

בחלק הזה, הראשון, אלמד אתכם כמה טריקים שנמצאים מחוץ לסמארטפון, ושממש תצטרכו לעשות דברים כדי לבצע אותם - לא דברים קשים, אבל כן דברים שהם קצת יותר מאשר לעבור באיזה מקום ולצלם תמונה רנדומלית.

אז בלי חפירות מיותרות - בואו נתחיל!

1. השתקפות - הרבה פעמים אני אוהב לצלם דרך מים שנמצאים על הכביש (או שאני שפכתי), או שאני מצמיד סמארטפון אחר לעדשה של הסמארטפון שלי ויוצר השתקפות (אפשר גם עם מראה). הדבר מוסיף לתמונה משהו אחר, ייחודי - אפשר לחשוב שהמראה היא איזה אגם גדול שהנוף משתקף בו. כדי לצלם דרך השתקפות במים, קרבו את המצלמה שלכם אל המים (עדיף לסובב את הסמארטפון כדי שמערכת הצילום תהיה קרובה יותר למים), נסו ליישר את קו האופק - וצלמו. כדי לצלם עם סמארטפון או מראה, קרבו אותם אל העדשה בצורה ישרה, ושחקו עם הכיוונים כדי שההשתקפות תיראה טובה.

20210721_185452.jpg

2. בימוי - ההפך מצילום תיעודי או מצילומי רחוב. הכוונה לבימוי תמונה - תכנון איך היא תיראה מראש וממש עשיית דברים בפועל. אם למשל אני רוצה תמונה של חצי לימון שנשפך לתוך כוֹס של לימונדה, אני חותך לימון, מניח כוֹס, בוחר שולחן, אולי מטפטף טיפות מלמעלה תוך כדי הצילום כדי ליצור אפקט דרמטי יותר... ממש בימוי של תמונה. במקרה של אתגרי הצילום, התכנון שלי בא לידי ביטוי לעיתים ממש בציור לפני שאני מצלם (ב־S-pen כמובן). הדבר ממש מסדר לי מה אני בדיוק אמור לצלם ואיך.

20210929_172331.jpg

3. צבעים - אפקט מאוד חשוב בצילום. אפשר לשחק עם הצבעים ממש, גם בעריכה - שכל האובייקטים בתמונה יהיו באותו הצבע, שרק אובייקט אחד יהיה בצבע אחד חזק (כמו אדום) ושהרקע יהיה אפור. בעולם הציור והצילום זה ממש נושא שלם שמתחלק לכל מיני תחומים וסוגים. למשל, "מונוכרום" - תמונה עם אובייקטים בעלי צבע אחיד, או "orange and teal" - סגנונות על טווח הצבעים שבין כתום וחום ועד כחול. הדבר מוסיף המון לתמונה, ולפעמים תמונות יחסית פשוטות אבל עם הטריק הזה מושכות את העין והופכות למדהימות עם אלפי לייקים.

20210316_170206.jpg

4. תאורה - אפשר לשחק עם התאורה וליצור תמונות נפלאות עם משחק של אור וצל, להכהות אובייקט מסויים כשהרקע בהיר וכדומה. אפשר גם לקחת אובייקטים מסויימים במיוחד ולהטל צל דרכם - כמו מסננת, לבבות מנייר או שלל צורות אחרות. הדבר גורם ליותר עניין בתמונה, ולהדגשת הנוף במקרה של אור ברקע וצלליות.

20210401_183649 (1).jpg

5. אפקטים בעדשה - ניתן ליצור אפקטים בעזרת דברים מוחשיים והצמדתם לעדשת המצלמה, כמו אש (זהירות! לא לקרב יותר מידיי), דיסק, יהלום וכדומה (הדבר נותן אפקט מיוחד בקצוות התמונה בגלל השתקפותם בעדשה). כמובן שאפשר להוסיף את האפקטים האלו בעריכה, אבל הכי מגניב זה ליצור אותם בעצמכם. בנוסף, אפשר לצלם אובייקטים רגילים כאשר הם מוצמדים גם הם לעדשה וכך הופכים למטושטשים, כמו בתמונה.

20210112_103211-01.jpg

אז זה המידע/המדריך/וואטאבר להיום, מקווה שהחכמתם וממש מחכה לראות תמונות שלכם!! במיוחד עכשיו, בתחילת תקופת החורף, אפשר להוציא תמונות מרהיבות מהמצלמה שלכם בסמארטפון ואפילו להשתמש בטיפים שנתתי כדי להוציא תמונה מושלמת (למשל, לצלם דרך שלוליות בכביש, או לצלם נוף עם עננים מהממים ולהשתמש במסגור בשביל זה). אני מבטיח לכם, זה יעלה את רמת התמונות שלכם מאוד :)

בהצלחה, ותהנו!

NoamMeir
Expert Level 5
נושאים כלליים
תודה רבה!
נושאים כלליים
אהבתי את הטיפים, מעולה👍👍
NoamMeir
Expert Level 5
נושאים כלליים
תודה רבה :)
Nivnaor32