Original topic:

עדכון משמעותי ל Enhanced-X של סמסונג

(Topic created on: 11-19-2023 02:36 PM)
387 Views
Digitai
Options
אפליקציות ושירותים
עדכון משמעותי לתוכנת Galaxy Enhance-X של סמסונג שוחרר בשישי האחרון. העדכון כולל ממשק משתמש חדש המבוסס על One UI 6, וכן מספר תכונות חדשות לשיפור תמונות וסרטונים.

Enhanced-X 2.jpg

בין השינויים בממשק המשתמש ניתן למצוא:
  • קטגוריזציה של הפונקציות השונות.
  • מיקום נוח יותר של הכפתורים.
  • החלפת קיצורי הדרך של סרגל התחתון.
Enhanced-X__Befor and After Nov 23 update.jpg

בין התכונות החדשות ניתן למצוא:
  • מדריך שמיים (Sky Guide): התוכנית מזהה כוכבים, גלקסיות, ערפיליות, צבירים וקבוצות כוכבים על ידי ניתוח תמונות של הכוכבים.
    פונקציה שמוכרת למשתמשי ה Expert Raw. השימוש בתכונה זו, מצריך תמונות כוכבים. 
  • טיימלפס-24-שעות (24-Hour Time Lapse): תכונה זו הופכת תמונות סטטיות לסרטוני טיימלפס של יממה.
    תכונה הקיימת מתחת-למכסה-המנוע של הגלריה כבר כשנתיים וכעת מאפשרת להפעיל אותה באופן יזום על תמונות עם הרבה שמיים.
  • טייק בודד (Single Take): עכשיו ניתן להשתמש בתכונת Single Take בסרטונים ותמונות תנועה שנוצרו קודם לכן.
    תכונה שלא השתמשתי בה הרבה אך כעת, כמי שמצלם לא מעט סרטונים, אני שמח שקיימת האפשרות להחיל את התכונה הזו באופן יזום ולהפיק תמונות, בומרנג ועוד, לאחר הצילום.
  • הילוך איטי (Slow-mo): התוכנית יכולה כעת להמיר קטעי וידאו קצרים לסרטונים בהילוך איטי.
    תכונה שעושה הרבה מאחורי הקלעים ולמעשה מייצרת באמצעות הבינה המלאכותית, פריימים שלא קיימים, בשביל לקבל את התנועה האיטית והחלקה לא ניתן להשתמש בסרטונים שמעל 30 שניות, ובשביל מהירות איטית עוד יותר תצטרכו לעבוד עם קטעים קצרים מ15 שניות. בסה"כ הגיוני. התוצאות אני חייב לציין - מרשימות! הרבה יותר מלהאט קובץ בעזרת העורך המובנה.
  • חשיפה ארוכה (Long Exposure): התוכנית מאפשרת לתת לסצנות בקטעי וידאו שאורכם פחות מ-60 שניות אפקט חשיפה ארוכה. 
    חשוב לציין כי התוצאה המתקבלת היא וידאו בחשיפה ארוכה - דבר שמעולה ומתאים לרוח התקופה של הרשתות החברתיות.
    רוצים תמונה בודדת? פשוט תלחצו על כפתור לכידת הפריים שבנגן הוידאו.

• עדשה נקייה (Clean Lens): התוכנית עשויה להסיר כתמי טביעות אצבע מעדשת המצלמה, ולהחזיר צלילות לתמונות מטושטשות.
    תכונה זו תנסה לשפר ככל הניתן, תמונות שצילמתם כשעדשת המצלפון שלכם לא הכי נקייה. במצבי קיצון לא יעזור כלום, אבל שווה לנסות את זה. אני ניסיתי בין השאר לשפר תמונה שצולמה דרך חלון הרכב וזה היה מוצלח.

• הפחתת רעשים (Noise Reduction): התוכנית עשויה לשפר את איכות התמונות על ידי הסרת רעשים.
    תכונה שחסרה לי בעורך המובנה והגיע בצורה אוטומטית שכזו ל Enhance-X. מהניסיונות המעטים שעשיתי, היא מעושה עבודה טובה.
  • הגדלת הרזולוציה (Increase Resolution) - מאפשרת להגדיל תמונות ברזולוציה נמוכה תוך שמירה על הפרטים והחדות.
    תכונה זו עברה שיפור ביחס לניסיונות הקודמים שלי. אמנם הדבר קיים בצורה כזו או אחרת בגלריה, כחלק משיפור התמונה (Remaster Photo), אבל כאן מדובר ב Upscale בלבד ללא שיפורי עריכה נוספים כמו צבע, בהירות וניגודית. ייאי.
ENHANCED-X.jpeg
שינויים ותכונות חדשות. מקור: סמסונג.

כמה דגשים:
  1. אתחיל מהדבר שהכי חשוב בעיני לדעת - האפליקציה לא עובדת טוב בממשק בעברית. תצוגת ה "לפני/אחרי" פשוט לא תקינה, תכונות מסויימות גורמות לאפליקציה לקרוס ולהסגר, אז בקיצור קחו את זה בחשבון, או צרו קיצור דרך להחלפת שפת המכשיר. 

2. האפליקציה לא עובדת עם קובצי תמונה שאינם קובצי JPG כמו למשל Raw/DNG או HEIF.
    אם גם אתם כמוני, מצלמים בפורמטים הנ"ל, תוכלו להכמס אל העורך המובנה ולשמור את הקבצים האלו כהעתק, מה שישמור לכם אותם בפורמט JPG.

3. לא ניתן להחיל פונקציות שונות, על קטעי וידאו שעולים על 60 שניות (אם טענתם וידאו ארוך, האפליקציה תבקש מכם לקצר אותו. מקווה שבהמשך יוסיפו אפשרות ל Trim ויחסכו מאיתנו את הפינג-פונג הזה.

4. לא ניתן להחיל פונקציות שונות על וידאו בפורמט HEVC. תוכלו להמיר את הסרטון לפורמט הסטנדרטי, ישירות מהעורך של הגלריה ולהשתמש בו.

5. לא כל התכונות מופיעות תמיד בתפריט האפשרויות. הדבר תלוי בקובץ והתמונה שהכנסתם לתוכנה. למשל - 'שחזור תמונות' (Restore picture) לא יופיע בתפריט כאשר התמונה אינה מכילה פנים למשל. בעיני זה לאו-דווקא חיסרון, אלא ממקד אותנו למה שאפשרי להחיל על הקובץ שטענו לאפליקציה.

נכון לעכשיו העדכון ל Galaxy Enhance-X זמינן רק למכשירי הדגל של סמסונג מסדרה S23. צפוי שהעדכון יגיע גם למכשירים נוספים, כולל Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy S21 FE, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy A54, Galaxy A53, Galaxy A34, Galaxy A33, Galaxy M54, Galaxy M53, Galaxy M34 ו-Galaxy M33.

דבר מעניין - גרסת האפליקציה, 2.0.27 והשיפורים שהוסיפו בה, כלולים בקושחת ה OneUI 6 עצמה. למעשה מדובר בתכונות שכבר קיימות במכשירים שלנו בצורה כזו או אחרת וכעת הוטמעו בתוך האפליקציה. 
משמעות הדבר היא שהעדכון עשוי לכלול שיפורים ביציבות, ביצועים או פונקציונליות. עם זאת, אין דרך לדעת בוודאות מה השינויים שנעשו ללא יומן שינויים רשמי.

בשורה התחתונה
העדכון החדש ל Galaxy Enhanced-X
הפך אותה מאפליקציה שלא השתמשתי בה בכלל, כי בעיני היא לא הייתה אפקטיבית מספיק, לכלי נוסף שאני שמח להכניס לארגז הכלים שלי.
שאפו לסמסונג!

All-Menus112.gifהעיצוב החדש, הכלים החדשים והותיקים.

0_X.jpg
הפעם גם וידאו 
2.jpeg
חשיפה ארוכה
3.jpeg
מפות כוכבים ומגוון אפשרויות אסטרונומיה.

19 Comments
אפליקציות ושירותים
מעניין מאוד
מחכה שיגיע גם אליי כדי לנסות הכל!
אפליקציות ושירותים
כאחד שעריכת תמונות לא באה לו בקלות, האפליקציה הזו יכולה לעשות לי חיים קלים, ואף גם לאחרים שמתעסקים בזה מקצועית יותר.
שמתי עליה עין עוד ממזמן, אבל השיפורים החדשים, התכונות החדשות והגרסה החדשה בכללותה מדהימים.

אשמח להתנסות בה כאשר OneUI 6 יגיע למכשיר שלי.
(כן, הגרסה הזו תומכת רק ב-OneUI 6 למי שתהה)

תודה רבה על הפוסט הנהדר, המפורט והענייני, נהניתי מאוד לקרוא! 🙏
Nehoray111
Expert Level 2
אפליקציות ושירותים
האפליקציה הזאת תומכת בכל מכשיר או במכשירים מסויימים (לא העדכון, אלא האפליקציה עצמה)
אפליקציות ושירותים
האפליקציה תומכת במכשירי פרימיום אבל גם בחלק מדגמי ה A וה M.
לא מצאתי פירוט על דגמי מכשירי הביניים שתומכים באפ, אבל תוכל להכנס Galaxy Store ולראות אם היא זמינה למכשיר שלך.
Nehoray111
Expert Level 2
אפליקציות ושירותים
אה טוב,אז כנראה שהאפליקציה הזאת לא תומכת במכשיר שלי😢
אפליקציות ושירותים
עם איזה מכשיר אתה..? 🤔
Nehoray111
Expert Level 2
אפליקציות ושירותים
Galaxy A03
אפליקציות ושירותים
הבנתי.
אז אכן זה לא מיועד לסדרה הזו.
זה תלוי להבנתי בצ'יפ ה NPU של המכשיר - למעשה זה רכיב הבינה המלאכותית המוטמעת על המכשיר. מאחר וה Enhance-X היא אפליקציה שעושה שימוש ושיפור בעזרת Ai, מכשירים שאין להם את ה NPU הרלוונטי, לא יכולים להשתמש בזה.
Nehoray111
Expert Level 2
אפליקציות ושירותים
כן,במכשיר שלי כלום לא תומך, אני ידעתי את זה שהאפליקציה הזאת לא נתמכת במכשיר שלי 😢
אולי בהמשך שאחליף מכשיר...