Original topic:

מה חדש בגזרת המדיה ב OneUI5? [זה רק נראה ארוך כי יש הרבה צילומי מסך]

(Topic created on: 12-14-2022 02:01 PM)
312 Views
Digitai
Options
אפליקציות ושירותים

העדכון ל OneUI 5 הביא עימו שלל רב של שינויים, תוספות והתאמות למכשירי הגלקסי שלנו וכך גם בתחום המצלמה והגלריה.

אז מהם עיקר השינויים ומה דעתי על חלקם? בפוסט שלפניכם. [זה רק נראה ארוך כי יש הרבה צילומי מסך]

המצלמה

בגזרת המצלמה נעשו מספר שינויים ותוספות:

עזרה במצבי הצילום המקצועיים / Pro

סמל מידע (i) מופיע כעת במצבי הצילום וההסרטה המקצועיים, ולחיצה עליו תפתח לכם חלונית עם מידע, עצות והדרכה בנוגע למצבי הצילום השונים.

(*באג שכבר מצאתי במצב הצילום המקצועי: ההנחיות לגבי התריס הינן...הפוכות לחלוטין)

בנוסף קיימת עכשיו גם תצוגת היסטוגרמה כברירת מחדל, המאפשרת לנו לקבל מידע מדויק אודות החשיפה של התמונה/וידאו שלנו (אם ממש תרצו הסבר על ההסטוגרמה ואיך לקרוא אותה, כתבו לי ואולי אעלה מדריך/הסבר בנושא)

מצב צילום מקצועימצב צילום מקצועי

'סימן מים' (Watermark)

להרבה משתמשים זה היה חסר, הרבה משתמשים ביקשו והנה זה בא – כעת ניתן להוסיף אוטומטית 'סימן מים' לתמונה שלנו, אשר יכיל תאריך ושעה שבהם צולמה התמונה, את שם דגם הטלפון שלכם או מידע מותאם אישית אחר.

הוסיפו סימן מים לתמונות שלכם. (כשצריך)הוסיפו סימן מים לתמונות שלכם. (כשצריך)

מצב 'מזון' תומך כעת בצילום בעדשת הטלפוטו

עד היום צילום במצב מזון אפשר להשתמש בעדשה הראשית בלבד (ולעשות זום דיגיטלי). העדכון האחרון מביא עמו את האפשרות להשתמש בעדשת הטלפוטו 3X, מה שמאפשר לקבל פרספקטיבה טובה יותר וצילומי קלוז-אפ טובים יותר. במעט שהשתמשתי במצב הזה בעבר, אני חייב לציין שהיתה חסרה לי האפשרות להשתמש בעדשת הזום. אז תודה לסמסונג על זה.

מצב מזון. עכשיו גם עם עדשת הטלה.מצב מזון. עכשיו גם עם עדשת הטלה.

טייק בודד משודרג

מצב טייק בודד הפך לפשוט וחלק יותר. פחות עומס באפשרויות וזמני הקלטה קצרים יותר הופכים את השימוש במצב זה לקל ומהיר יותר.

באופן אישי אני לא יודע מה דעתי על הפחתת זמן ההקלטה וצמצום האפשרויות, אבל מצד שני...לא השתמשתי בפונקציה הזו יותר מדי, אז לא מאמין שיחסרו לי פונקציות..]

טייק 2 של הטייק בודד.טייק 2 של הטייק בודד.

הגלריה

הגלריה עברה מספר עדכונים שהבולט מבניהם הוא נושא הארגון והסדר.

הדבר הבולט הראשון הוא בחירת אלבומים אשר יופיעו כברירת מחדל והסתרת אלבומים שלא נמצאים בשימוש תכוף, כדי לשמור על סדר בתצוגה.

בכניסה לגלריה  מופיע 'אלבום פריטים אחרונים', המציג במרוכז את כל קובצי המדיה האחרונים. בצורה זו תוכלו למצוא את צילום המסך שעשיתם, לכידת הוידאו או התמונה האחרונה ששמרתם מוואצאפ או מהרשת בצורה מהירה.

אלבום פריטים אחרונים. אולי זה שתשתמשו בו הכי הרבה.אלבום פריטים אחרונים. אולי זה שתשתמשו בו הכי הרבה.

בנוסף תמצאו את תיקיית המצלמה, תמונות המסך ועוד 6 תיקיות נבחרות (ניתן כמובן להוסיף עוד, אבל למה לכם). תוכלו בקלות לעבור לתצוגה המלאה, של כלל האלבומים ע"י בחירה באפשרות "הצג הכל".

רוצים להתאים את התצוגה עוד יותר? לחצו על תפריט שלוש הנקודות ובחרו אלו אלבומים להציג. קל ויעיל.

תצוגת קובצי האלבומים (תיקייה שמכילה מספר אלבומים) התעדכנה ומוצגת כעת בעיצוב חדש.

קיבוץ אלבומים. סדר בעין זה סדר בנשמה.קיבוץ אלבומים. סדר בעין זה סדר בנשמה.

מיזוג אלבומים.

אלבומים עם שם זה (למשל "הורדות") מאוחדים לתצוגה אחת משותפת.
קרה לי באופן מיידי כשנכנסתי לגלריה לאחר העדכון, ואיחד לי את תיקיית ההורדות שבמכשיר, עם זו שהיתה בכרטיס הזיכרון ז"ל והועברה למכשיר כתיקיה נפרדת.

תפריט הגלריה עבר מתיחת פנים וכעת הוא ברור וויזואלי. בנוסף מופיעה תכונה חדשה של אלבום דינמי, כזה שמתעדכן אוטומטית עם תמונות האדם אותו תסמנו. מי שמכיר את גוגל תמונות יכול לזהות את התכונה הזו משם וכאב טרי, אני ממש שמח שזה הגיע למכשיר באופן מובנה.

אלבום אוטומטיאלבום אוטומטי

העורך המובנה

העורך המובנה קיבל מספר שדרוגים משל עצמו:

יחסי חיתוך (Aspect Ratio)

נוספו אפשרויות חיתוך נוספות, כמו 2:3 שמתאים להדפסת תמונות בחנות צילום, פורמט ה 4:5 שמתאים לאינסטגרם, ופורמט ה 7:5 וה 3:5 שמתאימים לתצוגות והדפסות שונות.

אפשרויות חיתוך נוספותאפשרויות חיתוך נוספות

מסננים (פילטרים)
כל הפילטרים קובצו לתפריט אחד ללא הפרדה בין אלו המובנים לאלו שיצרתם אתם, מה שמספק גישה מהירה ונוחה לכל האפשרויות. יקח לי זמן להתרגל לכך ולסדר את זה בצורה שאני רוצה, אבל זה שינוי מוצלח.

תצוגת המסננים שונתה אף היא, ומציגה תצוגה מקדימה של התמונה ובקטן את תצוגת המסנן, עם אנימציית מעבר חמודה ביותר.

איחוד המסננים הגדול.איחוד המסננים הגדול.

אגב, לתחושתי פילטר התיקון האוטומטי עבר מקצה שיפורים והוא נותן תוצאות טובות בהרבה מהגרסאות הקודמות. גם אתם שותפים לתחושה הזו?

מדבקות

ניתן לייצר מדבקות ו/או לחתוך תמונה בצורה משופרת ונוחה יותר. התמונות שחתכתם נשמרות כמדבקות לשימוש עתידי.

מדבקות שנשארות אתכם לנצח (או עד שתמחקו אותן)מדבקות שנשארות אתכם לנצח (או עד שתמחקו אותן)

מסיר האובייקטים

הבחירה האוטומטית של אובייקט (ע"י לחיצה על האובייקט הרצוי) נעשית ברוב הפעמים בצורה טובה יותר. קו הסימון החופשי הפך למובחן ועבה יותר מה שאמור...להקל על סימון אזורים? 🤷
אני פחות עפתי על זה ולא ברור לי מה הקטע. מעבר לכך נראה שמחיקת האובייקטים עושה עבודה טובה יותר בכיסוי והעלמת האובייקטים.

[צילום מסך – קו הסימון החדש]‍

מוחק האובייקטים. קו עבה שלא נוח בבחירת אובייקטים קטנים.מוחק האובייקטים. קו עבה שלא נוח בבחירת אובייקטים קטנים.

אלו הדברים שמצאתי וחפרתי בהם. מה דעתכם על השינויים והאם בכלל שמתם לב אליהם? מה השינוי או התוספת שעשתה לכם את העדכון?

14 Comments
אפליקציות ושירותים
תודה רבה על הסיכום של העדכון בכל מה שקשור במצלמה והגלריה 😊
אכן שמתי לב לשינויים אלו, ויש עוד שינוי שלא ציינת ומתחבא באפשרויות, אבל הוא לא עובד לי, אז לא אציין אותו 😅
Nivnaor32
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
ואו תודה רבה על הפוסט!
מידע מעיל יסודי ומקיף!
שמרתי בסימניות😀
נחום
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
תודה רבה איתי!
אתה צועד בדרך הבטוחה להיות שר החוץ, לא רק שגריר
אפליקציות ושירותים
תודה על הפרגון איש יקר :)
בדיוק שמעתי את הפלייליסט שהבאת לי :)
NoyS
Moderator
Moderator
Options
אפליקציות ושירותים

תודה רבה איתי! סיכום מעולה ומפורט :)

אפליקציות ושירותים
בשמחה.
עכשיו רק מקווה שיגיע גם העדכון המלא ל Expert RAW שלי :)
(S21U). תפעילי קשרים 😜
אריקו
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
רק אותי מעניין לראות את האלבומים של איתי?נראה שיש שם תמונות מטורפות😁
אפליקציות ושירותים
😜
חחחח
יש לי גם לא מעט תמונות לא משהו בכלל..חוקר את הזויות, חשיפה, זומים ואז מגיע למה שאני רוצה ולפעמים גם לא :)
אפליקציות ושירותים
תודה על הפוסט המרכז המצוין

לא ארוך כל כך (נו טוב.. ראית את הפוסטים שלי....)

יש שם כמה דברים ממש מעניינים ואני אשמח להסבר על איך קוראים את ההסטוגרמה

תודה רבה 😁