Original topic:

ה-HDR שלא מרפה: בקשה מהמנהלים

(Topic created on: 01-10-2022 02:57 PM)
302 Views
NoamMeir
Expert Level 5
Options
אפליקציות ושירותים
אתמול, בשעה שצילמתי את השקיעה היפה, נתקלתי בתופעה מעצבנת במיוחד (שהכרתי אותה מלפני, אבל היא פשוט שיגעה אותי כשניסיתי לצלם) - אני מצלם תמונה, ובאופן בלתי מוסבר היא עוברת עיבוד HDR בניגוד לרצוני. האופציה אצלי בהגדרות לא פועלת, ולמרות זאת, התמונה עוברת את העיבוד הזה!

לאחר כמה ניסיונות קשים, שבחלקם התמונה לא עברה עיבוד, הבנתי את התופעה שקורית - כאשר יש ניגוד משמעותי של אור וצל בתמונה, הסמארטפון מנסה לשפר אותה, מבהיר דברים כהים ומכהה דברים בהירים (בפועל: די הורס את התמונה).

image
אני מצלם תמונה (בכוונה עם ניגודיות גבוהה של התאורה), וישר נכנס לראות איך יצאה - ממש רואים את העיבוד בפעולה!

פרקתי קצת על הדבר עם איתי, ומסתבר שגם הוא לא אוהב את הדבר הזה, בלשון המעטה. הוא הזכיר לי שהוא פתח בעבר פוסט על הנושא:https://r2.community.samsung.com/t5/אפליקציות-ושירותים/חכמת-ההמונים-מצלפונים/td-p/6146335
וגם שב-Samsung Members העולמי פרסמו ספק פוסט ספק תלונה על הדבר הזה.
אה, ושממטב הסצנות פשוט עושה את מה שה-HDR עושה, גם כאשר ה-HDR מכובה.

בקיצור - זו תופעה ממש לא נחמדה. אני מבין את הרעיון מאחורי זה, שהתמונות תיראנה בצורה טובה ושמשתמשים שלא הכי מבינים מה זה עושה ולא מתעסקים בעריכת תמונות יקבלו תוצר סופי יפה, אבל הבעיה שהתוצר הוא לא יפה והוא לא מוצלח ברוב המקרים.
אז בבקשה, תעבירו את הפנייה הזו הלאה. HDR כבוי - שישאר כבוי!
תודה.
24 Comments
אפליקציות ושירותים
הפתרון המעצבן הוא לכבות את מיטיב הסצנות או איך שלא קוראים לדבר הזה שגם ככה רוב הזמן לא באמת מועיל (לי לפחות)
ובלי קשר, אם תצלם עם הhdr אבל תמדוד אור מהאזור המואר זה יראה הרבה יותר טוב כי הוא ישלים מהחשוך באופן יחסית נורמאלי כי יש גבול לטווח אור שהוא מסוגל לקחת.
NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
ממטב הסצנות מכובה אצלי ממזמן, וגם ה-HDR
אני לא רוצה שיהיה לי שום אפקט, בא לי את התמונה כמו שהיא ושפשוט אני אערוך אותה 🥲
אפליקציות ושירותים
פעם היה כפתור להפעיל ולכבות את ה hdr
שמתי לב שעכשיו זה רק בהגדרות, גם אצלך זה ככה?
NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
כן זה בהגדרות
אבל זה לא באמת מכבה את האפקט 🙅‍♂️
אפליקציות ושירותים
מוזר העניין הזה 🤷🏻‍♀️
אפליקציות ושירותים
אגב, הפתרון למדוד אור מהמקום הבהיר, לא תמיד מוצלח או נכון, מאחר ומדידת האור היא גם מקום הפוקוס...
אפליקציות ושירותים
במצב מקצועי שהכל על אוטומט זה גם קורה?
NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
לא, במקצועי זה מנורמל
0 Likes
אפליקציות ושירותים
אז יש כאן פיתרון חלקי לעניין 😉