Original topic:

דיון - שינויים מוסתרים באנדרואיד 13

(Topic created on: 10-31-2022 03:57 PM)
99 Views
שמוליק
Active Level 7
Options
אפליקציות ושירותים
לאחר שהבוקר עדכנתי את ה S22 Ultra שלי לאנדרואיד 13 עם One UI 5.0, רוצה לחלוק איתכם מספר קטן של שינויים קטנים ודי נסתרים שמצאתי שדי צריך לשים לב אליהם (חלק פחות) בכדי למצוא אותם, ואשר לא מוזכרים ברשימת השינויים המצורפת לעדכון באופן ברור, חלקם טובים וחלקם דווקא היה עדיף איך שהיה לפני. 

מוזמנים להוסיף גם אתם שינויים נסתרים שמצאתם.

אתחיל ממה שאהבתי:
1. לא יודע מי מכם שם לב אך מעתה בכל פעם שסוגרים אפליקציה דרך המסך של האפליקציות האחרונות בשימוש, נוסף משוב פיזי (haptic feedback) כשעושים swipe החוצה ליישום. כמו"כ אותה דבר כשמחליקים החוצה התראה בוילון ההתראות נוסף גם כן משוב פיזי לכך. די אהבתי.

2. משהו מינורי ממש שקשה לי להאמין שמישהו שם לב אך מייד כשראיתי את זה שמתי לב שמשהו שונה😅: ב"קבצים שלי" (יתכן שבעוד יישומים) מעכשיו כשנכנסים לתיקייה כלשהי, היא שחורה לגמרי כעת ולא רק אפור כהה. מצרף צילומי מסך שממחישים את ההבדל.

image
החדש שחור מלא (כלומר פיקסלים מכובים לגמרי ב- OLED) לעומת הישן באפור כהה

image
המחשה להבדל בין שחור מלא לאפור כהה

3. עיצוב חדש לפופאפ המורחב לשיחה נכנסת.
מעכשיו כבר לא כתוב קבל או דחה אלא רק סימון ירוק ואדום. כמו"כ האפשרות "שלח הודעה" הוכנסה כעת לאותה חלונית במקום מעין טאב נוסף.

image
ישן. "שלח הודעה" מתחת, וכן כתוב קבל/דחה

image
חדש. "שלח הודעה" בתוך החלונית. בועות למענה ודחייה

4. עכשיו למשהו חדש שאישית מאוד אהבתי. משהו שאני שלחתי פה בעבר בתור הצעה ועכשיו היא הגיעה אלינו דרך Good Lock (מודול QuickStar) (קרדיט ל- @LordLiron שהעלה את זה כאן לפני כשבוע): שניות בגלילת וילון ההתראות.

image
ניתן להפעיל דרך Good Lock שיראו שניות

5. משהו סופר מינימלי ששמתי לב אליו:
כשיש בעיה עם ה- WiFi במקרה בו מצויין סימן קריאה על סמל ה-WiFi בתוך ההגדרות, כעת רואים את סימן הקריאה גם בחלונית המהירה מלמעלה.

image
נוסף סימן קריאה גם כאן

עכשיו למה שלא אהבתי:
דבר ראשון באג:
כבר פעם שלישית מאז העדכון שזה קורה לי שהטלפון מחליט מפעם לפעם לשנות את תמונת הרקע במסך הבית למטושטש, אחרי כמה דקות הוא חוזר.

image
אל תתייחסו לבאלגן פה😅. בצד ימין איך שזה אמור להראות וככה זה רוב הזמן. בצד שמאל, מה שאמרתי שכבר פעם שלישית שזה פתאום הופך למטושטש. באג.

2. עכשיו למשהו שכנראה באג אבל משהו די מעצבן.
בעבר כשהתקבלה התראה ניתן היה ללחוץ עליה ארוכות ואז ללחוץ על 'הגדרות' וזה היה מוביל אותך ישר לאותה קטגוריה ספציפית אשר תחתה נמצאת ההתראה הנוכחית ושם ניתן לכבות אותה אם רוצים, כעת בלחיצה ארוכה ואז 'הגדרות' זה מוביל אותך לדף ההגדרות הראשי לאותה אפליקציה שבו יש את ההגדרות לכול סוגי ההתראות מהאפליקציה המבוקשת ולאו דווקא לאותה קטגוריה ספציפית ולא הישר לקטגוריה הרצויה.
מקווה שאני מובן...

עכשיו לאחרון ששמתי לב אליו ולא אהבתי (פחות נראה כמו באג יותר נראה כמו שינוי):
כשמחילים להטעין, במקום שעד היום היה כתוב כל הזמן עם סוג טעינה אתה משתמש (טעינה מהירה, טעינה מהירה במיוחד, טעינה מהירה במיוחד 2.0, טעינה באמצעות כבל וכו'), כעת זה כתוב רק בשניות הראשונות כשמחילים להטעין ואז זה מתחלף ל- "טעינה" בלבד. לא אהבתי.

רושם "הטעינה המהירה במיוחד החלה" ואחרי 3 שניות מחליף ל- "טעינה" בלבד.

לסיכום, אלו השינויים הקטנים ששמתי לב אליהם עד כה. (כמובן שיש עוד מלא שמצויונים ברשימת השינויים בעדכון כגון שינויי אייקונים.)

אתם מוזמנים לשתף גם אתם את השינויים הקטנים שלא מוזכרים ברשימה😀.

תודה למי שקרא/ה❤️
28 Comments
Vallhalla
Active Level 10
אפליקציות ושירותים
טוב לדעת עוד שינויים , רק שיגיע אלי לאס 21
ישי
Active Level 7
אפליקציות ושירותים
תודה על ההשקעה
שמוליק
Active Level 7
אפליקציות ושירותים
תודה
אפליקציות ושירותים
קודם כל, אני מת על פוסטים כאלה!
איזה כיף.

1. לא קורה אצלי, לא בהתראות ולא בסגירת יישום.
כן ראוי לציין שאני משתמש ב-Task Changer.

2. לזה ספציפית לא שמתי לב, אבל כן שמתי לב שיש עיצוב חדש לכפתורים.

3. פחות נוח לטעמי, הכפתורים קטנים יותר וזה עלול לגרום לבעיה של נגישות לכפתור הרצוי.

4. הפעלתי את זה גם כמובן 😊
תודה על הקרדיט!

5. מגניב!

באגים:
1. לא קורה אצלי, אני משתמש בנובה.
2. נכון, שמתי לב לזה גם. זה לא טוב מבחינתי.
3. צודק, החיווי של סוג הטעינה נעלם לאחר שנייה, גם זה שינוי שלילי לדעתי.

גם אני מנהל כרגע רשימה של שינויים כאלה, בתקווה לראות תיקונים בקרוב.
חלקם כבר ציינת 😉

איתרתי עוד כמה בעיות בהתראות, באייקונים שלהן וכו', אעלה את זה בהמשך.

תודה על הפוסט 👍🏻
שמוליק
Active Level 7
אפליקציות ושירותים
תודה לירון. אתה נראה לי כל היום על האפליקציה 😅...

גמני מאוד אוהב פוסטים כאלו, אמרתי אני אתחיל לפני שמישהו אחר יגנוב את מה שאני שמתי לב אליהם (אתה ביניהם) 🤣.
לגבי שאתה לא מרגיש פידבק זה כנראה קשור למה שציינת כי אצלי הרגשתי את זה מייד אחרי העדכון.

השאר אני איתך בכל מילה שציינת.

וכן, אני מחכה לראות לאיזה שינויים אתה שמת לב 💖.
בינתיים אני חורש כל דבר פה ומנסה למצוא עוד...
אפליקציות ושירותים
חחח לא, יש לי את השיטות שלי 😜
ותחרוש טוב ותמצא עוד דברים, זה מבורך!
אז מצפה לעוד פוסט כזה ממך!
שמוליק
Active Level 7
אפליקציות ושירותים
תודה ❤️ כבר מצאתי עוד משהו...

באמת מעניין אותי מה השיטות שלך כי אני רואה שאתה תמיד הראשון להגיב על כל פוסט וכמעט ולא משנה באיזה שעה.... 😅 נראה שיש לך התראות מופעלות לפוסטים (לפי מה שידוע לי זה לא קיים)
שמוליק
Active Level 7
אפליקציות ושירותים
מצאתי עכשיו עוד מקום שיש שם את המשוב הפיזי הזה. בהחלקה ימינה או שמאלה לשיחה או הודעה בחייגן.
תבדוק
0 Likes
אפליקציות ושירותים
אין לי, אבל עכשיו גם נזכרתי למה, כי כיביתי חיווי ברטט בכללי חחח