Original topic:

הצעות ייעול: עורך התמונות

(Topic created on: 06-08-2022 02:20 PM)
358 Views
NoamMeir
Expert Level 5
Options
אפליקציות ושירותים

image

אז קרה שנהיה לי מעט זמן פנוי לרשום את הפוסט הזה, שחשבתי לכתוב אותו הרבה זמן יחסית. מופנה בעיקר למנהלים, אבל גם השאר יכולים להתייחס🙂

אז - עורך התמונות! עורך התמונות עשה קפיצה משמעותית בזמן האחרון, והוא ממש משתווה לאפליקציות העריכה החיצוניות. סמסונג הוסיפה לו אופציות מרובות ומדהימות והוא שימושי מאוד.
רציתי להציע כמה הצעות שיכולות להוסיף קצת לעורך התמונות ככה שהוא יהיה מושלם, לפחות בשבילי, ואני מאמין שגם בשביל השאר. ההצעות לקוחות מאופציות קיימות באפליקציות עריכה (במקרה הזה, מאדובי לייטרום), שמעט חסרות לי כאן.

1. ההצעה הראשונה לדעתי נצרכת מאוד, והיא יכולה לגרום לעורך לפעול בצורה פשוטה, יעילה וידידותית יותר למשתמש.
בעורך המובנה, בכל אופציה יש את המד האופקי אשר נותן לנו לקבוע מה יהיה הגודל או החוזק של התכונה המסויימת הזו (למשל חוזק הפילטר, רמת הבהירות או הכהות, מידת הרוויה וכדומה). במצב הנוכחי, כדי להעלות או להוריד את רמת התכונה, צריך לגרור את העיגול ימינה או שמאלה, או לחילופין ללחוץ על מקום במד והעיגול ישר קופץ לשם.
ישנה בעיה, שכאשר אני מתחרט ורוצה להחזיר את העיגול לנקודת האפס, אני צריך לגרור אותו לאט לאט חזרה לאמצע ולהניח אותו במדוייק באמצע המד - דבר שלא ממש פשוט ולוקח לפעמים קצת זמן.
ההצעה היא כזו: במקום שנצטרך לגרור את העיגול לנקודת האפס באופן עצמאי, תתווסף אופציה טכנית שיהיה ניתן ללחוץ על העיגול פעמיים, והוא אוטומטית יקפוץ לנקודת האפס (כלומר, במקום שלחיצה כפולה על העיגול לא תעשה כלום, כמו המצב הקיים, לאחר השינוי הלחיצה הכפולה תקפיץ את העיגול לנקודת האפס). זה אומנם נשמע פשוט, אבל זה מקל על החיים לגמרי.

image
דוגמא לאופציה הלקוחה מאפליקציית אדובי לייטרום. גרירת העיגול לצד ימין, ואז לחיצה עליו פעמיים.

עריכה: האופציה כבר קיימת, פשוט לוחצים על סמל האופציה והמד מתאפס. תודה למי שרשם זאת בתגובות!

2. ההצעה השנייה גם מאוד נצרכת לדעתי ודי חסרה בעורך התמונות.
בעורך ישנה אופציה להוסיף פילטר קיים לתמונה, או לקחת את הסגנון מתמונה אחרת ולהדביק אותו על התמונה החדשה.
מה שלא קיים הוא העתקה והדבקה של הגדרות העריכה מתמונה אחת לאחרת. לא פעם אני מוצא את עצמי משקיע בעריכת תמונה, וממש רוצה להעביר את ההגדרות שבחרתי גם לתמונה אחרת באותו הסגנון - אך זה לא דבר שקיים. לדעתי צריך להוסיף אופציה של העתקת הגדרות התמונה, לאחר שסיימתם לערוך אותה, והדבקה על תמונה אחרת או מספר תמונות.
אפשר גם לקחת את זה שלב אחד קדימה וליצור "פריסטים" כמו בלייטרום: לשמור הגדרות עריכה של תמונה בעורך התמונות, כך שבמקום לעשות העתק הדבק יהיה אפשר פשוט ללחוץ על הגדרות התמונה ששמרתם, בכל מקום ובכל זמן.
ואתם יודעים מה, אפשר לפתח את זה עוד יותר וליצור אופציה של שיתוף פריסטים מסמארטפון לסמארטפון.. אבל כדאי להתחיל בהצעה הראשונית😂

image
הדבקת אותן ההגדרות שנעשו בתמונה אחרת. גם כאן לקוח מאפליקציית אדובי לייטרום.

3. ההצעה השלישית היא האחרונה שיש לי להציע, לעת עתה, והיא מורכבת מכמה מיני (Mini) הצעות - אני פשוט ארשום כמה תכונות ופילטרים שאשמח שיהיו כחלק מהעורך.
חידוד התמונה - פשוט לחדד מעט את התמונה ולהדגיש את הפרטים בה.
הכהייה/הבהרת צידי התמונה - מכירים את האופציה? כמו עיגול כזה שמחוצה לו יש אפקט כהה או בהיר.
הוספת אפקט HDR - באופן יזום, יש לציין. ועם קביעת הרמה שלו.
סידור פרספקטיבה באופן אוטומטי - מותאם לצילום בעדשה הרחבה. אופציה לסידור העיוותים בקצוות התמונה.
החלת הגדרות על מיקום נבחר - אופציה של בחירה בתמונה, שכל ההגדרות שנעשה יחולו רק על הסימון בתמונה.

image
אופציית הכהיית צידי התמונה שדיברתי עליה. נחשו מאיפה הקלטתי מסך..

נראה לי זהו בערך. חשוב לציין שהעורך בגלריה נהדר כמו שהוא, אבל אם אפשר להוסיף לו עוד דברים אז מה טוב - לשיקולכם, כמובן.
יש מצב שפיספסתי חלקים בעורך שאולי אני לא מכיר, והצעתי כאן דברים קיימים, אבל לא נראה לי. אם כן תגידו לי :)
28 Comments
eyal9999
Active Level 6
אפליקציות ושירותים
הצעות ייעול מעולות!
NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
תודה אייל!
אפליקציות ושירותים
1. מה שאתה מציע זה כפתור איפוס לאותו שינוי שאתה עושה וזה אכן בסיסי לדעתי.

2. שמירה של פילטרים, אם הבנתי נכון, גם הצעה נהדרת.

3. עיוות בצילום עדשה רחבה: יש הגדרה כזו במצלמה.
מיקום נבחר נשמע מעניין.

סה"כ, אני מאוד בעד ההצעות שלך, נשמע מאוד שימושי.
NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
1. יאפ לגמרי בסיסי, ושמתי עכשיו לב בפקספקטיבה שהאופצייה קיימת אז לא הבנתי למה לא גם לשאר האפציות.
2. כן זו הכוונה, אבל לא למסננים אלא לכלל ההגדרות.
3. נכון! שכחתי. למרות שלא תמיד התכונה עובדת באופן מושלם. אולי כדאי להוסיף עוד אופציות לשינוי פרספקטיבה ידני, נוסף לאופקי ולאנכי שכבר קיימים.
kobi-dadon
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
אכן הצעות מעולות!
NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
תודה!
AdirM
Active Level 10
אפליקציות ושירותים

הצעות מעולות, תודה על ההשקעה!

העברתי את ההצעות שלך לצוות המפתחים שלנו.

NoamMeir
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
תודה על המענה המהיר אדיר! :)
IrisA
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים

היי נועם, העברתי את ההצעות שלך לצוות המפתחים שלנו.

תודה!